Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Fonds “Viegli” atklāj Imanta Ziedoņa deviņdesmitgadi

Imanta Ziedoņa fonds “Viegli” ar izglītības iniciatīvas “Ziedoņa klase” kultūrizglītības spēli skolēniem atklāj Imanta Ziedoņa deviņdesmitgades notikumu ciklu. “Ziedoņa klases” vadībā Rīgas 49. vidusskolas skolēni izspēlē detektīvu par Imanta Ziedoņa personību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Detektīvspēles laikā skolēni iepazīstas ar Imanta Ziedoņa biogrāfiju un izzina sevi, darbojoties individuāli un komandā. Kultūrizglītības nodarbībā īpašs uzsvars likts uz to, cik dažādas var būt cilvēka personības, īpaši Imanta Ziedoņa. Nodarbība klases telpā norit dažādās stacijās, kuras katra veltīta kādai no Imantam Ziedonim nozīmīgām dzīves jomām – darbs, daba, ceļš un paradokss. Detektīvs par Imantu Ziedoni iekļauts programmā “Latvijas skola soma”.

“Esam Ziedoņa deviņdesmitgades svētku aktivitātes sadalījuši vairākos posmos – būs notikumi skolēniem, pieaugušajiem un ģimenēm. Man prieks, ka ar “Ziedoņa klasi” gadu varam iesākt ar ciemošanos pie jauniešiem. Ziedoņa personība un daiļrade ir tik daudzšķautņaina un interesanta, tādēļ ceru, ka šogad to ieraudzīsim vēl citā gaismā,” stāsta “Ziedoņa klases” vadītāja Elizabete Pavlovska. Līdz pat nākamā gada pavasarim fonds “Viegli” un visas tā iniciatīvas – “Ziedoņa klase”, Ziedoņa muzejs, izdevējdarbība un “Radiožurnāls” – organizēs vairākas sabiedrību iesaistošas aktivitātes. Plānots, ka maija sākumā būs fonda “Viegli” koncerti Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, top grāmata un ceļojoša izstāde “Amizantais Imants”, “Ziedoņa klase” turpinās darbu ar skolēniem. Savukārt, Ziedoņa muzejs Murjāņos piedzīvos vizuālas pārvērtības, atdzīvosies Ziedoņa pasaku tēls Suns Funs, kā arī muzejs organizēs zinātnisko konferenci par Imantu Ziedoni.

Fonds “Viegli” prezentē arī īpašu simbolu, kas raksturo Imanta Ziedoņa jubilejas gadu. “Šajā dinamiskajā laikmetā ir drosmīgi būt savpatīgam, dedzīgam un ar savu stilu un stāju. Tieši uz šādām vērtībām vedina Imants Ziedonis. Mūsu svētku gada simbols attēlots ar matemātikas formulu, kas ir, protams, neierasti, bet tādu mēs redzam Imantu Ziedoni,” stāsta fonda “Viegli” padomes priekšsēdētāja Žanete Grende.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vairāk par visām Imanta Ziedoņa jubilejas gada aktivitātēm var uzzināt sociālo mediju profilos “Facebook”, “Instagram”un mājaslapā www.fondsviegli.lv.

Informāciju sagatavoja: Kristiāna Pauliņa, fonds “Viegli”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.