Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Eiropas kultūras galvaspilsēta “Tartu 2024” piedāvā ielūkoties pasākumos, ko organizēs latvieši

Publicitātes foto.

17.martā Eiropas kultūras galvaspilsēta “Tartu 2024” atklās programmu, ko skatītāji varēs baudīt nākamgad Dienvidigaunijā, netālu no Latvijas robežas. Vairāki nozīmīgi pasākumi tiks īstenoti sadarbībā ar partneriem no Latvijas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Tartu 2024” atklās Eiropas kultūras galvaspilsētas programmu ar brīvdabas koncertu Pelvā, kas atrodas aptuveni stundas brauciena attālumā no Valkas. Programmā iekļauti dažādi sadarbības projekti, piemēram, Valmieras un Ugāles teātra kopiestudējums, kā arī īpašais vasaras iestudējums, kurā piedalās latviešu mūzikas ansamblis “Trakula”.

Tas vēl nav viss. Programmas ietvaros norisināsies arī gaismas festivāls “Arrival”, atzīmējot NASA projektu “Artemis 3”, kurā Rīgas gaismas mākslinieku grupai “Those Guys Lighting” piedalīsies grandiozas gaismas instalācijas veidošanā.

Kultūras galvaspilsētas programma ir veidota iedvesmojoties no izdzīvošanas mākslas, turklāt daudzi šīs programmas notikumi ir veidoti kopā ar latviešiem. “Tās ir zināšanas, prasmes un vērtības, kuras mēs lolojam, ar kurām dalāmies un kuras mācāmies no Eiropas. Pelvā prezentētā programma uzsver Dienvidigaunijas īpatnības Eiropā,” sacīja Kati Torp, “Tartu 2024” mākslinieciskā direktore. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Mēs gaidām viesus no visas Eiropas, bet it īpaši no Latvijas, kurai ir visīsākais attālums līdz Eiropas kultūras galvaspilsētai,” sacīja Kuldars Leiss, “Tartu 2024” izpilddirektors. Saskaņā ar Igaunijas Statistikas biroja datiem pagājušajā gadā Dienvidigauniju apmeklēja gandrīz 40 000 Latvijas iedzīvotāju, kas ir vairāk nekā periodā pirms Covid pandēmijas. “Mēs ceram, ka nākamgad latvieši atgriezīsies un piedalīsies “Tartu 2024” aktivitātēs,” turpināja Leiss.

Programmas prezentācijas laikā Pelvas brīvdabas ballītē uz skatuves, kāps tādi pazīstami igauņu mākslinieki kā folkroka grupa “Zetod” un dziedātāja Lenna. Brīvdabas ballīti ar instalācijām izgaismos igauņu gaismas mākslinieks. Vizuālo baudījumu sniegs arī ārtelpas izstāde, kas iepazīstinās ar 2024. gada Eiropas kultūras galvaspilsētas programmu Dienvidigaunijā, ir vizuāls baudījums āra zonā. Uz vietas esošās kafejnīcas un bāri būs atvērti vakaros. Pasākums būs bezmaksas un būs pieejams sabiedrībai.

Nākamgad apritēs desmit gadu, kopš Rīga tika nosaukta par Eiropas kultūras galvaspilsētu. Februāra beigās Rīgas mērs Mārtiņš Staķis un Tartu mērs Urmass Klāss parakstīja līgumu, ar kuru “Tartu 2024” organizēs divus Eiropas kultūras galvaspilsētas titula gada ievadīšanas pasākumus Rīgā. Savukārt, nākamgad latvieši dosies uz Tartu, lai atzīmētu Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas jubileju, Rīga bija Eiropas kultūras galvaspilsēta 2024. gadā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

2027. gadā Liepāja būs nākamā Eiropas kultūras galvaspilsēta no Latvijas. 

Informāciju sagatavaoja: Kaidi-Lisa Kivisalu, “Tartu 2024” komunikācijas speciāliste

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.