Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Dvīņu pilsētu Valkas-Valgas kopīgais centrs
gūst atzinību skatē “Gada labākā būve Latvijā 2021”

Trešdien Valkas novada pašvaldības priekšsēdētājs Vents Armands
Krauklis saņēma pašvaldības iegūto Atzinību skatē “Gada labākā būve
Latvijā 2021”. FOTO: NO PERSONĪGĀ ARHĪVA

Trešdien, 24. augustā, Rīgā, Mežaparka estrādes Kokaru zālē, notika skates “Gada labākā būve Latvijā 2021” laureātu astoņās nominācijās sveikšana. Nominācijā “Ainava” atzinību ieguva dvīņu pilsētu Valkas un Valgas kopīgais centrs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciālists Ivo Leitis informē, ka skates žūrija vērtēja vairāk nekā sešdesmit 2021. gadā ekspluatācijā nodotās būves, infrastruktūras un ainavu objektus. “Ziemeļlatvija” jau ir rakstījusi, ka šī projekta mērķis bija radīt jaunu, kopēju pārrobežu ārtelpu uz Igaunijas–Latvijas robežas dvīņu pilsētu Valgas-Valkas centrā. Tas darīts, lai veicinātu Valgas un Valkas kā kopējas pilsētas attīstību, iedrošinot pilsētu kopienu integrāciju un palielinot attīstītā dvīņu pilsētu centra atpazīstamību starp iedzīvotājiem, tūristiem un uzņēmējiem, kā arī attīstīt piemērotu uzņēmējdarbības vidi, lai atbalstītu un piesaistītu privātās investīcijas un uzņēmējdarbību un veicinātu pārrobežu sadarbību dvīņu pilsētu centrā.
   Tagad šī teritorija ir interesanta un pieejama visām vecuma grupām – tieši uz robežupītes ir uzbūvēts jauns gājēju tiltiņš ar šūpolēm, kurās var šūpoties no vienas valsts otrā, robežbūdiņa un robežsoliņš, kas jau ir kļuvušas par iecienītām fotografēšanās vietām gan robežpilsētas iedzīvotājiem, gan viesiem. Ir bērnu laukums, skeitparks, āra trenažieri senioriem un darbojas jau atpazīstamību ieguvusi jaunā kafejnīca “Walk Cafe”.

Latvijas Būvnieku asociācijas un Latvijas Būvinženieru savienības sadarbībā ar 21 profesionālo biedrību un nozares institūciju rīkotā skate “Gada labākā būve Latvijā” šogad notika jau 24. reizi.

Novada pašvaldības izpilddirektors Ainārs Zābers atzīst, ka šis ir ļoti nozīmīgs apbalvojums, jo kārtējo reizi apliecina, ka jaunais laukums, kā to nodēvējuši valcēnieši, tik tiešām ir pievilcīgs ne tikai iedzīvotājiem, bet arī profesionāļu vērtējumā. A. Zābers atceras, ka skates žūrija kopīgo centru klātienē skatījusies kā pēdējo izvērtēšanas objektu. Toreiz pašvaldības speciālistiem šķitis, ka vērtējums nebūs tik augsts, kāds tas ir iegūts. Tas rosina turpināt labiekārtot šo pilsētas teritoriju, apzaļumot un sakopt par prieku pašiem valcēniešiem, viesiem un tūristiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jāiebilst, ka Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija aicina līdz 5. septembrim balsot par labāko INTERREG programmu 2014.–2020. gadam projektu video. Trīs projekti, kuru video tiks atzīti par interesantākajiem sabiedrības veiktajā balsojumā, tiks godināti aizvadītā plānošanas perioda INTERREG programmu Latvijā svinīgā noslēguma pasākumā 29. septembrī Rīgā. Šajā balsojumā ir iekļauts arī video par dvīņu pilsētu Valkas un Valgas kopīgo centru. Informācija par balsojumu atrodama pašvaldības mājaslapā.  

Inga Karpova

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.