Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Draugs, nevis ienaidnieks

Lai noskaidrotu, kas ir šis izmēros iespaidīgais gliemezis, pēc mūsu lasītāja lūguma sazinājāmies ar Latvijas Nacionālo dabas muzeju. Foto: Arturs Lielais

Mūsu laikraksta redakcijā vērsās smiltenietis Arturs Lielais ar vaicājumu, vai izmēros iespaidīgais gliemezis, ko viņš ieraudzījis savas privātmājas pagalmā, ir draugs vai ienaidnieks, proti, vai tas ir vai nav kaitēklis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Saņēmām arī gliemeža fotogrāfiju. To apskatot, secināju, ka tā ir tā pati suga, kuras pārstāvji šopavasar pirmo reizi daudzu gadu laikā sākuši dzīvot arī pie manas malkas grēdas (nekad agrāk tādus ne dārzā, ne citviet pagalmā nebiju redzējusi).

“Ziemeļlatvija” sazinājās ar Latvijas Nacionālā dabas muzeja vecāko zooloģi Kristīni Greķi, kura, apskatot nosūtīto fotogrāfiju, paskaidroja, ka tajā redzamais eksemplārs ir parasta suga, kas mīt dārzos – milzu kailgliemezis, kas nav kaitēklis.

“Ir pat otrādi. Ir zināms, ka šis gliemezis pārtiek no Spānijas kail­gliemeža, kas ir invazīva suga, olām,” skaidro zooloģe.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Milzu kailgliemezis izmērā nudien var būt iespaidīgs. Izstiepta ķermeņa garums ir 10 līdz 20 centimetri. Gļotas ir bezkrāsainas un ļoti lipīgas. Krāsojuma un plankumainības varianti var būt ļoti dažādi, nemēdz būt divi vienādi eksemplāri. 

Biotopi, kur dzīvo milzu kail­gliemezis, ir ļoti dažādi: meži, dzīv­žogi, dārzi, pagrabi.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.