Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Dejojot izjūt patiesu prieku un laimi

Augsti paceltu galvu un raitu dejas soli – tāds ir Kārķu pagasta senioru tautas deju kolektīvs “Lustiņdancis” un tā vadītāja Evija Strazda. Foto: Inga Karpova

Tā atzina gan lieli, gan mazi, kuri aizvadītajā svētdienā izdejoja latviešu tautas dejas Valkas novada tautas deju kolektīvu koncertā “Ceļotājlaime”. Pirmo reizi novada pašvaldības Kultūras, izglītības, sporta un jaunatnes nodaļa sadarbībā ar novada bērnu un jauniešu centru “Mice” šādu deju koncertu vērienīgi ar dažādām atrakcijām organizēja dvīņu pilsētu Valkas un Valgas kopīgajā centrā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kultūras darba organizatore Līga Lāne atzina, ka daudziem jaunajiem dejotājiem šis koncerts bija pirmā publiskā uzstāšanās, tāpēc vēl jo lielāks saviļņojums gan pašiem dejotājiem, gan viņu ģimenei. Arī Smiltenes un Valkas novadu deju kolektīvu virsvadītājs Reinis Rešetins atzina, ka izjūt gandarījumu, vērojot pašu mazāko dejotāju uzstāšanos. Tas nozīmē, ka ne tikai aug jaunā dejotāju paaudze, bet arī to, ka divu gadu ilgā Covid-19 pandēmija nav iznīdējusi vēlmi dejot un darboties. Reinis lielu paldies teic visu deju kolektīvu vadītājiem par izturību un dejotprieku. Viņaprāt, visi kolektīvi izpelnījušies uzslavas par skaistajiem skatuves tautas tērpiem.

“Valkas novada dejotāji vienmēr ar saviem tērpiem ir izcēlušies! Visi ir sapucējušies,” atzīst virsvadītājs.

Šī pasākuma režisors un vadītājs Kārlis Anitens stāsta, ka viņam bijusi vēlme aprunāties par filozofiskām lietām – par laimi. Jautājumus par to viņš uzdeva gan mazajiem dejotājiem, gan pieaugušajiem. Taču skaidrs ir viens – laime ir mazās lietās, tostarp arī dejošanā. Režisors atzīst, ka nemaz tik viegli nav bijis izdomāt, kā lai pasākuma scenāriju sasaista kopā ar dvīņu pilsētu kopīgā centra atrašanās vietu – blakus autoostai. Taču viss izdevies, kā plānots. Galvenais – prieks bijis gan skatītāju kuplajam skaitam, gan pašiem dejotājiem un deju kolektīvu vadītājiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Koncertā piedalījās: pirmsskolas izglītības grupas “Mazie ģimnāzisti” tautas deju kolektīvs (vadītāja Skaidra Smeltere), pirmsskolas vecuma bērnu tautas deju kolektīvs “Saulstariņi” (S. Smeltere), “Dzīpariņi” un “Kamoliņš” (Inga Eglīte), 1.‒2. klašu tautas deju kolektīvs “Vainadziņš” (Inga Aleksejeva), 3.‒6. klašu tautas deju kolektīvs “Vainadziņš” (Rolands Rastaks), Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas 7.‒12. klašu tautas deju kolektīvs “Vendīgs” (Vineta Skutāne), Ērģemes pamatskolas deju kolektīvs “Rikanda” (Edīte Polakena), Kārķu senioru deju kolektīvs “Lustiņdancis” (Evija Strazda) un Valkas pagasta saieta nama “Lugažu muiža” vidējās paaudzes deju kolektīvs “Spriņģi” (I. Aleksejeva).

Šis deju koncerts notika kā Starptautiskās ģimeņu dienas svinības. Paralēli koncertam notika daudz un dažādas atrakcijas, piemēram, bezmaksas ātrā fotografēšanās. Šo iespēju izmantoja gandrīz katrs svētku apmeklētājs. Bija arī dažādas spēles un atrakcijas.

GALERIJA: Ģimeņu dienas koncerts “Ceļotājlaime” Valkā

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.