Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Decembris – notikumiem bagāts mēnesis Smiltenes novada muzejā

Dzintra Geka – Vaska. Foto: Agnis Melderis

Ziemassvētku gaidīšanas laikā Smiltenes novada muzejs uz novada skolām devās ar muzikālu un izglītojošu nodarbību “Ziemas zīmes debesīs”. Nodarbībās par latviešu dzīvesziņu, Ziemas saulgriežiem un dabas un cilvēka dzīves cikliem muzejpedagoģes Līgas Krūmiņas – Krīgeres vadībā decembrī piedalījušies vairāk kā 400 bērnu skolās un pirmsskolas izglītības iestādēs Smiltenē, Palsmanē, Launkalnē, Grundzālē un Bilskā. Ņemot vērā lielo atsaucību, muzejs plāno arī turpmāk piedāvāt tematiskās nodarbības, dodoties uz mācību iestādēm, tādējādi nodrošinot muzeja piedāvājuma pieejamību plašākam sabiedrības lokam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

10.decembrī Birzuļu tautas namā notika grāmatas “Sibīrijas bērni 1949” atklāšanas pasākums un tikšanās ar fonda “Sibīrijas bērni” vadītāju Dzintru Geku – Vasku. Savās atmiņās par izsūtījuma laiku dalījās arī represijās cietušie, grāmatas tapšanas laikā intervētie smiltenieši.

Cēsu Vēstures un mākslas muzeja ceļojošās izstādes “Jānis Doreds. Izcilais foto un kino reportieris 20. gadsimta pasaulē” atklāšanas ietvaros tika demonstrēta Dzintras Gekas – Vaskas dokumentālā filma “Džona Doreda sala”. Pirms filmas režisore Dzintra Geka – Vaska stāstīja par filmas tapšanu, savukārt Cēsu Vēstures un mākslas muzeja vēsturniece Dace Cepurīte – par izstādes veidošanu, atspoguļojot Jāņa Doreda biogrāfijas spilgtākos notikumus.

Līdz 31. martam aicinām apmeklēt Smiltenes novada muzejā skatāmās izstādes: “Smiltenes fotogrāfs Arnolds Oskars Pirro”, “100 notikumi Smiltenes vēsturē”, “Jānis Doreds. Izcilais foto un kino reportieris 20. gadsimta pasaulē”.

 Informāciju sagatavoja: Ieva Miķe, Smiltenes novada muzeja vadītāja

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.