Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Decembrī Apē notiks projekta “Manas saknes manā Apē” noslēguma pasākums

Palkavnieku dzimta. Publicitātes foto.

Esam sākuši skaistu, grūtu un ļoti vērtīgu ceļu pretī Apes 100gadei ar projekta “Dzimtu stāsti “Manas saknes manā APĒ” īstenošanu, kura ietvaros tika satiktas un uzklausītas pirmās 35 ģimenes, dzimtas, kuras uzticēja savus stāstus, piedzīvojumus, pārdzīvojumus. Tikāmies ar ļoti bagātiem cilvēkiem, savas zemes, pilsētas patriotiem. Visus viņus vieno mīlestības uz savu dzimto vietu, savām ģimenēm un cilvēkiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ar dzimtām tikās Apes tautas nama vadītāja Ilva Sāre kopā ar žurnālisti Līgu Vīksnu un fotogrāfu Māri Šļivku. Lasot radītos stāstus un skatoties fotogrāfijas ir skaidri saprotams, ka tas ir ļoti svētīgs un vajadzīgs darbs. Raksti un fotogrāfijas ir saglabāti arī digitālā formā. Šie stāsti ir izveidoti, tiks noglabāti, jo mēs vēlamies savai pilsētai Apei, tās cilvēkiem Apes 100gadē uzdāvināt grāmatu ar 100 ģimeņu, dzimtu stāstiem. Ceļš līdz grāmatai ir tāls un ir sadalīts vairākos posmos. Grāmata būs kā laika liecinieks, ka šajā vietā vairāk kā 100 gadu garumā ir dzīvojuši bagāti, gudri, sirds cilvēki. Tās ir īstas mīlestības vēstules, atmiņas, vēsture, tagadne, kas paliks nākotnei.

Aicinām 11. decembrī plkst.16.00 Apes tautas namā uz projekta “Manas saknes manā Apē” noslēguma pasākumu, kurā varēs skatīt digitālu stāstu un foto izstādi, iepazīties ar dzimtām, būs dzimtu muzikāli priekšnesumi, vakarēšana. Mēs radīsim risinājumus, lai ne tikai šajā projektā radītie stāsti un fotogrāfijas, bet arī turpmākie stāsti un fotogrāfijas pārtapu izstādēs un notikumos, kuros tiekamies, atceramies pagātni un svinam šodienu.

Paldies par atbalstu šim projektam un doto iespēju uzsākt idejas īstenošanu. Lai top!

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Projekta aktivitātes tiek īstenotas ar Vidzemes plānošanas reģiona, Latvijas Valsts meži un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu. 

Informāciju sagatavoja: Daiga Bojāre, Smiltenes novada pašvaldības Attīstības un plānošanas nodaļas projektu vadītāja 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.