Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Dažviet Vidzemē diennakts vidējā gaisa temperatūra noslīdējusi zem astoņiem grādiem

Lai gan pagājušās nedēļas sākumā Latvijā vēl bija meteoroloģiskā vasara, nedēļas turpinājumā diennakts vidējā gaisa temperatūra dažviet Vidzemē noslīdēja zem +8 grādiem, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Alūksnē jau četras diennaktis pēc kārtas – no 1. līdz 4.septembrim – vidējā gaisa temperatūra bijusi zemāka par +8 grādiem, sasniedzot tikai +7,4..+7,9 grādus. 4.septembrī Zosēnos vidējā gaisa temperatūra noslīdēja līdz +6,8 grādiem jeb 4,2 grādus zem mēneša normas.

Daugavpilī un Rēzeknē diennakts vidējā gaisa temperatūra pagājušās nedēļas nogalē pazeminājās līdz +8,1..+9,5 grādiem.

Nedaudz siltāks laiks saglabājās piekrastē. Kolkā, Liepājas un Ventspils ostā, kā arī Rīgas centrā diennakts vidējā gaisa temperatūra aizvadītajā nedēļas nogalē bija +10,5..+12,1 grāds.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Meteoroloģiskais rudens Latvijā iestājās 31.augustā, atsevišķās novērojumu stacijās jau dienu agrāk, bet Liepājas ostā – 1.septembrī. Valsts lielākajā daļā tas iestājās dažas dienas vēlāk nekā ierasts, bet Kurzemes piekrastē – pāris dienas agrāk par normu.

Meteoroloģiskais jeb termālais rudens iestājas, ja vismaz piecas diennaktis pēc kārtas vidējā gaisa temperatūra ir zemāka par +15 grādiem, un tā sākums ir pirmā no šīm dienām.

Kalendārais rudens ik gadu sākas 1.septembrī un noslēdzas 30.novembrī, turpretī astronomiskā rudens sākums ir ekvinokcija – šajā laikā abas Zemes puslodes saņem vienādu saules gaismas un siltuma daudzumu. Šogad astronomiskais rudens sāksies 23.septembrī.

Solārie gadalaiki tiek iedalīti atbilstoši dienas garumam jeb saules spīdēšanas ilgumam. Solārais rudens Latvijā ik gadu sākas aptuveni 6.augustā un beidzas 5.novembrī, tādējādi astronomiskā rudens sākums ir solārā rudens vidus.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.