Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Dažādu grīdas segumu kopšanas padomi

Grīdas segumi ir daudz un dažādi, tomēr tiem visiem ir kas kopīgs – tie visi kādā mērā reaģē uz apaviem, smagumiem, mitrumu, netīrumiem un, galvenokārt kopšanas līdzekļiem. Katram grīdas segumam nepieciešama īpaša pieeja, lai tas izskatītos pēc iespējas labāk un kalpotu pēc iespējas ilgāk. Ja plānojat mājokļa atjaunošanu vai remontu un uzdevumu plānā ir grīdas seguma ieklāšana, Jums noteikti noderēs dažādu grīdas segumu kopšanas padomi!

Linolejs

Linoleja kopšana, iespējams, ir vienkāršākā no visu grīdas segumu kopšanas, jo tai nepieciešama vien mīksta lupata un ziepjūdens. Tomēr ir viens knifiņš, kas varētu palīdzēt palielināt linoleja mūžu – pēc mazgāšanas to vajadzētu vēlreiz nosusināt ar sausu un mīkstu lupatu, jo linolejs var uzsūkt mitrumu, tādējādi ar laiku deformēties.

Tāpat linoleja kopšanai nevajadzētu izmantot karstu ūdeni, vietās, kurām ir liela slodze (pie ieejas, zem mēbelēm), vajadzētu izvietot paklājus vai speciālus aizsargus.

Lamināts un parkets

Lamināta un parketa kopšana ir ļoti līdzīga – lielisks palīgs būs putekļu sūcējs un nedaudz samitrināta mīksta lupata. Šajā gadījumā svarīgi, lai lupata nav pārlieku slapja, pretējā gadījumā grīdas segums uzsūks mitrumu un deformēsies. Tā kā šie segumi ir jutīgi pret skrāpējumiem, pa tiem noteikti nevajadzētu staigāt ar ielas apaviem, īpaši augstpapēžu kurpēm, kā arī mēbelēm vajadzētu pievienot aizsargājošos uzgaļus.

Flīzes

Lai gan arī flīzes tiek uzskatītas par vienu no vieglāk kopjamajiem grīdas segumiem, tomēr arī tām ir sava specifika un prasības.

Tās tiek uzskatītas par ilgmūžīgu materiālu, tomēr nepareizas kopšanas rezultātā tās nekalpo ilgi – flīzes nedrīkst apstrādāt ar kopšanas līdzekļiem, kuri satur skābes vai ir veidoti uz skābes bāzes, turklāt, lai arī cik ļoti varētu vēlēties iztīrīt flīžu savienojuma līnijas, flīžu tīrīšanai nedrīkst izmantot cietas birstes, kas var saskrāpēt flīžu spīdīgo virsmu. Tā vietā flīžu kopšanai izmantojiet ziepjūdeni un mīkstu lupatu! Pēc mazgāšanas flīzes nav nepieciešams nosusināt.

Koka dēļi

Koka dēļi patiesībā ir viegli kopjami, tomēr tas, iespējams, ir viens no prasīgākajiem grīdas segumiem. Sauso koka dēļu uzkopšanu var veikt ar jebkuru rīku, jo koks nav īpaši jutīgs pret skrāpējumiem, savukārt mitro koka dēļu uzkopšanu vajadzētu veikt ar mīkstu lupatiņu un speciālu koka kopšanas līdzekli. Tāpat kā mazgājot linoleju, laminātu un parketu, arī koku nepieciešams nosusināt!

Ja koka dēļi ir ieeļļoti, tiem jāizmanto speciāls mazgāšanas līdzeklis eļļotam kokam, turklāt grīda ik pa laikam jāieeļļo atkārtoti, pretējā gadījumā dēļi kļūs sausi, nespodri, uzkrās netīrumus un kļūs jutīgāki pret skrāpējumiem.

Korķis

Korķa grīdas segums nav īpaši populārs, tomēr tā kopšana ir ļoti pateicīga. Korķa uzkopšanu var droši veikt ar putekļu sūcēju, mitru lupatu un kādu maigu tīrīšanas līdzekli, kaut vai ziepjūdeni. Lielisks un efektīvs korķa kopšanas līdzeklis ir silts ūdens, kurā iejauktas pāris ēdamkarotes etiķa un šķidrās ziepes – etiķis dezinficēs, savukārt ziepes palīdzēs atbrīvoties no netīrumiem un pleķiem.

Paklājs

Jā – paklājs vēl joprojām ir daudzu cilvēku iecienītākā izvēle! Teju ikviens zina, ka paklājs pavisam noteikti ir prasīgākais grīdas seguma materiāls, tomēr tā priekšrocības, īpaši mīkstums, padara to par populāru izvēli. Paklāja uzkopšanā galvenais apbruņoties ar pacietību! Lielisks palīgs būs putekļu sūcējs, kas apvieno sevī gan sausās, gan mitrās uzkopšanas iespēju. Ik pa laikam paaiciniet palīgā profesionāli, kurš veiks paklāja ķīmisko tīrīšanu!

Tagad, kad zināt dažādu grīdas segumu kopšanas knifiņus, noteikti spēsiet izdarīt labāko izvēli! Grīdas segumiinterneta veikalā 220.lv pieejami plašā izvēlē draudzīgās cenās – piedāvājumā gan grīdas segumi, gan rokas instrumenti grīdas segumu uzstādīšanai un kopšanai.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.