Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Dāvja Ozoliņa Apes pamatskolas skolēni un pedagogi dalās pieredzē Antaljas reģiona Gundogmus Anadolu licejā

Foto: No personīgā arhīva

No 13.-19.februārim Dāvja Ozoliņa Apes pamatskolas septiņi pārstāvji – 8.klases skolnieces Emīlija Ēvele, Enija Muceniece, Laima Priedīte, Līva Lote Gabranova, Evelīna Uva Strēlniece un pedagogi Vineta un Dina Meisteres devās uz Antaljas reģiona Gundogmus Anadolu liceju Turcijā, lai piedalītos Erasmus + programmas 2.pamatdarbības starpskolu stratēģiskās partnerības projekta “E.QUA.L.I.T.Y.-Europe for QUAlitative Learning and the Inclusion of diversiTY” mobilitātē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šoreiz četru valstu – Rumānijas, Latvijas, Portugāles un Turcijas jaunieši diskutēja un dalījās pieredzē par līdztiesībām sabiedrībā, strādāja jauktās komandās, veidoja filmiņas un plakātus par aktuālām tēmām. Jaunieši atzina, ka runājuši par problēmām, kuras viņiem, dzīvojot savā vidē, nav tik aktuālas. Arī mūsu sabiedrībā var novērot dalīšanu pēc sociālā statusa, finansiālā stāvokļa, ārējā izskata, dzimuma, bet, salīdzinot ar citām valstīm, tās nav tik globālas.

Paralēli darbam, bija iespēja iepazīt apkārtējo pilsētu vēsturiskos pieminekļus, vecpilsētu, izgaršot tradicionālos ēdienus, klausīties smeldzīgās turku dziesmas, izbaudīt vietējā tirgus šarmu.

Bet vakarā, pateicoties tam, ka drošības nolūkos projekta dalībniekus vairs neizmitina ģimenēs, bet visi dzīvo viesnīcās, jauniešiem bija iespēja tuvāk iepazīt vienam otru, mācīties dejas, dziedāt populāras dziesmas, muzicēt un vienkārši runāt. Pedagogiem bija iespēja dalīties par izglītības sistēmu atšķirībām, profesijas prestižu un atmaksu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Projekta noslēgumā jaunieši atzina, ka tās ir neaprakstāmas sajūtas, izkāpjot no savas drošības un komforta zonas, (dažiem tas bija pirmais lidojums ārpus Latvijas robežām), mēs pārvaram sevi, jo bieži vien kautrējamies par savu izskatu, par nepilnīgām valodas zināšanām, par uzskatiem. Redzot, ka pasaulē ir daudz nozīmīgākas problēmas, par kurām interesējas jaunieši citās valstīs, liek aizdomāties par nozīmīgāko pašu dzīvē.

Informāciju sagatavoja : Dina Meistere, Dāvja Ozoliņa Apes pamatskolas direktore

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.