Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Dalība vides akcijās vainagojas ar ekskursiju un vērtīgām balvām

SIA “ZAAO” Dabas un tehnoloģiju parka “URDA” Vides izglītības projektu vadītāja Baiba Līviņa-Jarohoviča (no kreisās), skudra Urda, Grundzāles pamatskolas Vidagas pirmsskolas grupiņas skolotāja Rasa Reķe, Vides izglītības projektu vadītāja Evija Tiltiņa un Vides izglītības nodaļas vadītāja Ieva Freimane-Mihailova. Priekšplānā vides akciju dalībnieki – Reina Astrīda Nīmante un Gabriels Poluškins. Foto: Uģis Brālēns

Aizvadītajā mācību gadā skolēni ir aktīvi iesaistījušies vides akcijās. Par tradīciju jau kļuvusi pārstrādājamo materiālu vākšanas akcija “Dabai labu darīt”, kurā šogad piedalījās rekordliels izglītības iestāžu skaits – 49 (pagājušajā mācību gadā 31), no tām 32 vispārizglītojošās skolas un 17 pirmsskolu grupas. Starp tām arī mūspuses skolas un audzēkņi, kuri akcijas ietvaros tikuši pie godalgotām vietām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Proti, īsi pirms mācību gada noslēguma SIA “ZAAO” Dabas un tehnoloģiju parkā “URDA” (URDA) satikās visas mācību gada akciju dalībnieces – SIA “ZAAO” darbības reģiona izglītības iestādes no Cēsu, Limbažu, Smiltenes, Valkas, Valmieras novadiem. Svētku dienā dalībniekiem bija gan iespēja aktīvi darboties dabas takā, gan piedalīties vides akciju laureātu sveikšanas svinīgajā pasākumā, ko URDA organizē, lai pateiktu paldies visām iesaistītajām skolēnu vecuma grupām.

Kopumā Dabas un tehnoloģiju parka “URDA” vides akcijās aizvadītajā mācību gadā iesaistījās vairāk nekā 5000 skolēnu, kuru ietvaros skolēni mācījušies, eksperimentējuši un kopā savākuši vairāk nekā 100 tonnas makulatūras un 68 kubikmetrus polimēra iepakojuma, kas tiks nodots pārstrādei.

Pirmsskolu grupā nominācijā “Pēc savāktā apjoma uz vienu bērnu” 1. vietā ierindojas Grundzāles pamatskolas pirmsskolas grupiņa Vidagā. Viņi bija savākuši nepilnu tonnu makulatūras un 15 kubikmetrus PET iepakojuma.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Mums ir liels prieks par iegūto 1. vietu par savākto apjomu uz vienu izglītojamo. Šeit jāsaka paldies arī bijušajiem Vidagas sākumskolas skolēniem, kuri turpina mācības arī mūsu Grundzāles pamatskolā, bet tikai citās telpās, kā arī čaklajiem pirmsskolēniem un viņu vecākiem, kuri gan mācību laikā, gan mājās cītīgi šķiroja un veda uz skolu,” atklāj Grundzāles pamatskolas Vidagas pirmsskolas grupiņas skolotāja Rasa Reķe un pastāsta, ka pēc apbalvošanas pasākuma tika vēroti dažādi eksperimenti, kurus bija ļauts arī sajust uz savas ādas. Tika izstaigāta arī dabas taka, kur skudras Urdas draugi bija sarūpējuši dažādus uzdevumus.

Viņa min, ka bērniem kā liels notikums paliks atmiņā došanās uz atkritumu apsaimniekošanas reģionālo centru “Daibe”. “Daibē bijām ciemos pie skudras Urdas. Bērni pirmo reizi redzēja lielos atkritumu kalnus, kas arī no mūsu mājām nonāk tur, un to, cik labi tomēr ir rūpēties par vidi, šķirojot tos. Viennozīmīgi dzīvē redzētais rosina lielāku izpratni, motivē jaunāko paaudzi aizdomāties par vidi, kas mums katram ir apkārt.  Bērnudārzā noteikti turpināsim būt zaļi, runāt par dabu un tās saudzēšanas pasākumiem, vākt un šķirot atkritumus, būt tikpat aktīvi arī turpmāk vides akcijās,” viņa stāsta.

Uz vides akciju laureātu svinīgo pasākumu devās arī pārstāvji no Trapenes sākumskolas. Attēla vidū trapenieši – Jūlija Traskovska un Tomass Maltenieks. Foto: Uģis Brālēns

Gandarījums par labiem rezultātiem ir arī citām mācību iestādēm. Trapenes sākumskola vispārizglītojošo skolu grupā nominācijā “Pēc kopējā savāktā apjoma” ieņēma trešo vietu. Skolēni ar bērnudārzniekiem kopā bija savākuši ap 3,5 tonnām makulatūras un 20 kubikmetrus PET iepakojuma.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Arī mūsu bērni kopā ar savām ģimenēm šajā mācību gadā čakli ir piedalījušies makulatūras un PET pudeļu vākšanā. Uz apbalvošanas pasākumu devos kopā ar trīs skolēniem – Austru, Jūliju un Tomasu. Pasākums izvērtās aizraujošs. Patiesībā mums ir izveidojusies lieliska sadarbība ar ZAAO, ar Dabas un tehnoloģiju parka nodarbībām viņi dodas uz reģiona izglītības iestādēm, kā arī paši esam braukuši ciemos pie viņiem uz izzinošām nodarbībām. Tās tiek nodrošinātas bez maksas, tāpēc vienmēr iesaku arī citām izglītības iestādēm izmantot šādu iespēju,” laikrakstam norāda Trapenes sākumskolas skolotāja Inga Liberte.

Uzvarētājiem ZAAO dāvināja dāvanu kartes no beziepakojuma veikala, dāvanu kartes no izglītojošo koka rotaļlietu darbnīcas, apmaksāja autotransporta pakalpojumu skolēnu izvēlētam maršrutam, ieejas biļetes Līgatnes dabas takā, kā arī noderīgu ekipējumu, lai dāvanas saņēmējus rosinātu piknikot ar saviem līdzi paņemtajiem traukiem, neradot liekus atkritumus. Ikvienam dalībniekam svētku pasākuma ietvaros bija arī iespēja piedalīties aizraujošā izziņas dienā kopā ar URDU un “Ežu” komandu.

Lai gan akciju URDA organizē vairāk nekā 10 gadus, pārsteidzoši, ka makulatūras apjoms ir audzis – akcijas ietvaros tika savākts 102,5 tonnas makulatūras (pagājušajā mācību gadā 78 t), bet būtiski samazinājies akcijas ietvaros savāktā polimēra iepakojuma apjoms (PET pudeļu, sadzīves ķīmijas un kanniņu) – 68 kubikmetri (iepriekš 200 m3), kas, visticamāk, skaidrojams ar depozīta sistēmas attīstību, kā arī iedzīvotāju paradumu maiņu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jāmin, ka vēl bez minētās akcijas svinīgajā pasākumā tika godināti arī citi URDAS rīkoti vides akciju laureāti. Piemēram, akcijā “Vecās kurpes otrā dzīve” piedalījās 32 komandas no pirmsskolas izglītības iestādēm. Akcijas ietvaros bērniem kopā ar saviem pedagogiem bija jāveic pētnieciskais darbs. Bērni izzināja, no kā sastāv un kā tiek ražoti apavi, kā arī darbojās praktiski, pārveidojot vecos apavus un zīmējot, piemēram, sapņu kurpes. Izlozes kārtībā tika noskaidroti trīs uzvarētāji – 3. vietu izpelnījās Valkas pirmsskolas izglītības iestādes grupiņa “Peļuki”.

UZZIŅAI

“Dabai labu darīt” akcijas uzvarētāji

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pirmsskolu grupā nominācijā “Pēc kopējā savāktā apjoma”:

1. vieta – Kocēnu pirmsskolas izglītības iestāde “Auseklītis”;
2. vieta – Smiltenes pirmsskolas izglītības iestāde “Pīlādzītis”;
3. vieta – Valkas pirmsskolas izglītības iestāde Puškina ielā.

Pirmsskolu grupā nominācijā “Pēc savāktā apjoma uz vienu bērnu”:

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

1. vieta – Grundzāles pamatskolas pirmsskolas grupa Vidagā;
2. vieta – Viļķenes pirmsskolas izglītības iestāde;
3. vieta – Līvu pirmsskolas izglītības iestāde.

Vispārizglītojošo skolu grupā nominācijā “Pēc kopējā savāktā apjoma”:

1. vieta – Valmieras Viestura vidusskola;
2. vieta – Limbažu Valsts ģimnāzija;
3. vieta – Trapenes sākumskola.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vispārizglītojošo skolu grupā nominācijā “Pēc savāktā apjoma uz vienu bērnu”:

1. vieta – Gaujienas pamatskola;
2. vieta – Skujenes pamatskola;
3. vieta – Strenču pamatskolas filiāle Sedā. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.