Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Dalās atmiņās par plūdiem

Foto: Ingūna Johansone

Aizvadītajā nedēļā rakstījām, ka pavasara atkusnī Pedeles upe appludināja Valkas brīvdabas estrādes teritoriju. Pieminējām arī par Gaujas nedarbiem pavasarī daudzviet Valkas pagasta teritorijā. Publikācijā aicinājām dalīties ar saviem plūdu pieredzes stāstiem. Esam saņēmuši Rolanda Vītusa stāstu, paldies viņam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Rolands raksta: “Varu padalīties atmiņās par plūdiem. Valkas estrādes tiltiņš bija zem ūdens 1978. gada vasarā jūlija mēnesī ap 18.–20. datumu. Pēc ilgstošām lietusgāzēm, kad lija trīs dienas bez apstājas, tika pārrauts Zāģezera aizsprosts. Tam sekoja ielas un aizsprosta pārrāvums Valgā pie bijušajām dzirnavām. Vietējais ceļš Zīle–Kaiči pie stāvā krasta netālu no “Bekām” tika noskalots 2013. gada aprīlī.”

Šonedēļ sociālajos tīklos ievietotas vairākas fotogrāfijas par to, kā Strenčos Gauja izgājusi no krastiem un appludinājusi piemājas dārzus tām mājām, kas atrodas upes tuvumā.

Pavasaris ir tikko atnācis, tāpēc, visticamāk, vēl gaidāmi kādi notikumi saistībā ar pārplūdušām upēm. Labprāt uzklausīsim iedzīvotāju stāstus vai e-pasta vēstules, rakstot uz e-pastu inga.karpova@ziemellatvija.lv.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.