Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Cilvēki mīlestībā dalās ar eksotiskiem mājdzīvniekiem

Bārdainā agāma vārdā Ebby. Foto: Nataļja Boša

Noslēdzies fotokonkurss “Kas ir tava eksotika!”. Šoreiz vēlējāmies uzzināt, vai cilvēki izvēlas neparastus mājdzīvniekus un kāda ir viņu eksotiska. Mēs bijām patiesi pārsteigti par eksotisko mājdzīvnieku fotogrāfijām konkursa ietvaros.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ikdienā dzīvojot, mēs bieži nemaz nezinām, kādi mājdzīvnieki mīt kopā ar cilvēkiem, pat kaimiņos, ja vien tas nav suns, ko kaimiņš regulāri izved pastaigā, vai kaķis, kas staigā pats, kur vēlas. Tepat aiz sienas kādam dzīvo bārdainā agāma, hameleons, papagaiļi, aksolotls, Ahatīnas milzu gliemeži un pat pitons. Jā, tie ir cilvēku izvēlēti mājdzīvnieki, par kuriem, tāpat kā par ikvienu pieradinātu dzīvnieku, cilvēki rūpējas.

Konkursā septiņi mūsu lasītāji pieteica astoņus stāstus par saviem eksotiskajiem mājdzīvniekiem. Katrs no šiem dzīvniekiem ir savdabīgs un par dažiem, iespējams, dzirdēsiet pirmo reizi.

Konkurss apliecināja, ka pārsteigumi var būt lieli un eksotiski.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Aksolotls vārdā Dinozaurs. Foto: Nataļja Boša

Mājdzīvnieks, neapšaubāmi, ir kā ģimenes loceklis. Klasiskie dzīvnieki kaķi un suņi kopā ar cilvēkiem dzīvo gadu simtiem un nav jautājumu, kāpēc tāda izvēle. Uzņemoties atbildību par tiem, mēs labi zinām, ar ko būs jārēķinās, ko viņi ēd, kādas ir viņu pamatvajadzības un kā uzvedas.

Ar eksotiskajiem dzīvniekiem ir pavisam citādi. To turēšanai ir jāiegūst papildu informācija, jāievēro labturības prasības, jāpārzina daudz noteikumu un konkrēti aizliegumi. Šiem mājdzīvniekiem ir specifiskas vajadzības. Tas nozīmē, vispirms, uzņemoties atbildību par eksotisko dzīvnieku, cilvēkam jāapgūst šīs zināšanas, lai nodrošinātu pareizus turēšanas apstākļus un barošanu. Vēl jāņem vērā būtisks faktors, ka daži dzīvnieki dzīvo ļoti ilgi. Tas nozīmē, ka jābūt ļoti kritiskam pret sevi, vai tikai eksotiskais dzīvnieks nepārdzīvos pašu saimnieku. Pirms tiek ņemts eksotisks dzīvnieks, ir jāiepazīstas ar tā rakstura un uzvedības īpatnībām, lai varētu savā starpā sadzīvot un abiem kopā būtu ērti.

Cilvēkiem, kuri izvēlas eksotisko dzīvnieku, vislielākais jautājums, uz kuru nākas atbildēt, – kāpēc tieši tāda izvēle, tik neparasta un neikdienišķa. Tas ir tik noslēpumaini un intriģējoši.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai arī kādu mājdzīvnieku mēs izvēlētos, mums ir jābūt atbildīgiem par to, ko pieradinām.

DĀVANAS

Mēs sakām paldies visiem eksotisko mājdzīvnieku saimniekiem par dalību konkursā, ka dalījāties ar fotogrāfijām un stāstiem par saviem neparastajiem dzīvniekiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uzreiz mūsu sirdi iekaroja un vislielākās simpātijas ieguva tīģerpitonu meitene Čabulīte. Čūsku meitenes prāvais izskats un piemērotais vārds tā vien mudina to pačubināt. Hameleons Koko ieguva mūsu lasītāju simpātijas. Izsmeļošs stāsts bija par bārdaino agāmu vārdā Krollijas jaunkundze. Papagaiļu meitene Margo ir viena īsta dāma, kas kontrolē visu notiekošo. Aizraujošs stāsts bija par aksolotlu Bobu.

Visi eksotisko dzīvnieku saimnieki mūs pārsteidza, tāpēc dāvanas būs visiem.

GALERIJA: FOTOKONKURSS – “Kas ir tava eksotika!”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Trīs mēnešu abonementu žurnālam “Veselība” saņem:

  • Sandris Zvirgzdiņš ar savu tīģerpitonu meiteni Čabulīti;
  • Nadežda Markoviča ar papagaiļa dāmu Margo;
  • Sandra Krastiņa ar Ahatīnas milzu gliemežiem ‒ Lielo un Mazo.

Trīs mēnešu abonementu žurnālam “Una” saņem:

  • Ilona Petrova ar hameleonu Koko;
  • Kitija Bērziņa ar bārdaino agāmu vārdā Krollijas jaunkundze;
  • Nataļja Boša ar bārdaino agāmu Ebby un aksolotlu Dinozauru;
  • Una Gaine ar aksolotlu Bobu.

Ar laimīgajiem sazināsimies personīgi. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.