Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Cik pieprasīta ir programmētāju profesija?

Vienā vārdā atbildot uz šo jautājumu- “ļoti”! Šī profesija ir ļoti pieprasīta un līdz ar 2023.gada sākumu pieprasījums turpina augt, jo šis izteikti ir programmētāju laiks. Programmēšanas profesionāļi tiek izķerti jau no skolas soliem.

Kur rodas vajadzība pēc programmētājiem?

Daudzi uzņēmumi ir secinājuši, ka teju katrā nozarē lielākā vai mazākā mērā ir nepieciešamas programmētāja praktiskā zināšanas, tā rezultātā rodas jaunas vakances. Ir nepieciešamas dažādas sistēmas un programmas, kas palīdz veikt darba uzskaiti, palielināt efektivitāti, radīt jaunus pārdošanas rīkus utt. Šī profesija ir tik pieprasīta tāpēc, ka šis uzņēmējdarbībā ir pārmaiņu laiks, kad panākumus gūst tie, kas spēj strādāt visātrāk, visefektīvāk un gudri izmantojot tehnoloģiju sniegtās iespējas.

Līdz ar to programmēšana ir iekļauta vidusskolu programmā, jo ir skaidrs, ka šīs iemaņas ir vajadzīgas ne tikai pašiem programmētājiem, bet arī citu profesiju pārstāvjiem.

Kā kļūt par programmētāju?

Ir vairāki veidi, kā kļūt par programmētāju. Mazākos finanšu resursus prasošais, bet ne vienkāršākais, ir to darīt pašmācības ceļā, lasot atbilstošu literatūru, skatoties lekciju ierakstus utt. Te gan nepieciešams liels gribasspēks un neatlaidība.

Otrs variants ir programmēšanas skola, kurā vairāku mēnešu laikā profesionālu pasniedzēju vadībā iespējams apgūt programmēšanu, pēc tam turpinot attīstīt praktiskās iemaņas un sākt darbu profesijā. Viena no šādām skolām ir CODELEX.

Trešais variants ir studēt kādā no augstskolām, kurā tiek piedāvāta IT programma. Skaidrs, ka šis variants ir ilgākais un bieži vien absolvējušajiem studentiem nav iegūtas vajadzīgās praktiskās zināšanas, lai strādātu.

Kur mācīties?

Šoreiz nedaudz plašāk pastāstīsim par CODELEX programmēšanas skolu, kuru dibinājis Sandris Artemjevs, kurš pats ir pieredzējis programmētājs un piedalījies neskaitāmās darba intervijās programmētāju atlasē, tāpēc lieliski pārzina darba tirgū nozīmīgākās prasmes.

CODELEX mērķis jau sākotnēji bija iespējami īsākā laikā un intensīvās mācībās audzēkņiem sniegt iespēju apgūt programmēšanu. Audzēkņu vidū ir vidusskolu beiguši jaunieši, pieredzējuši darbinieki, kuri vēlas mainīt nodarbošanos, dāmas bez priekšzināšanām programmēšanā – tik dažādi ir Codelex kursu audzēkņi, kurus visus vieno interese iemācīties programmēt un strādāt profesijā. Kursu programma veidota iespējami tuva darba devēju vēlmēm, tāpēc 90% tās beidzēju īsā laikā atrod darbu. Īpaši jāizceļ fakts, ka mācības apmaksāt jāsāk tad, kad absolvents ir ieguvis darbu un strādā par programmētāju.

Pievienojies CODELEX audzēkņu pulkam un kļūsti par pieprasītu nākotnes darbinieku!

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.