Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Ceļotājus no Igaunijas aicina viesoties Vidzemē

No kreisās: VPR sabiedrisko attiecību speciāliste Z. Kaķe un Lielstraupes pils tūrisma informācijas speciāliste R. Vasile Vīlandes Hanzas dienās. Foto: I. Evertovskis 

Pagājušās nedēļas nogalē, no 2. līdz 4. jūnijam, Vīlandē – vienā no vecākajām Igaunijas pilsētām – notika tradicionālās Hanzas dienas. Jau ierasts, ka svētkos, kuros notiek amatnieku tirgus un plaša kultūras programma, vēl iespējams gūt priekšstatu par citu valstu Hanzas pilsētu tūrisma piedāvājumu. Šogad ar saviem tūrisma piesaistes objektiem un jaunumiem iepazīstināja Hanzas savienības pilsētu pārstāvji no Latvijas – Limbažiem, Valmieras, Cēsīm, Straupes un Kokneses. Pasākumu kuplināja arī tūrisma piedāvājuma zīmols “Via Hanseatica”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Hanzas dienu apmeklētājiem bija iespēja vairāk uzzināt par interesantajām vietām un aktivitātēm maršrutā “Via Hanseatica”.  Viņiem tika dota iespēja izpētīt nesen izdoto tūrisma karti RĪGA–TARTU igauņu valodā. Jaunais tūrisma izdevums ceļotājiem piedāvā atklāt vēsturi un iepazīt kultūru, apmeklēt skaistus dabas objektus, pavadīt laiku ar ģimeni, dodoties uz bērniem saistošām vietām, kā arī “izgaršot vietējo” – tas viss 69 pieturvietās Igaunijā un Latvijā. Abas valstis savienojošais tūrisma ceļš “Via Hanseatica” Vidzemē vijas cauri Valmieras, Cēsu, Siguldas, Limbažu, Saulkrastu, Smiltenes un Valkas novadiem. Ceļotājiem, dodoties pa šo maršrutu, ir iespēja iegūt plašu un daudzveidīgu ciemošanās pieredzi.

Daudziem Vīlandes Hanzas dienu apmeklētājiem Latvija ir “tuvās ārzemes” – labi pazīstama. Viņi ir bijuši bieži ciemiņi Valmierā, Cēsīs un Siguldā. Kādam Vidzeme asociējas ar garšīgākajām smalkmaizītēm, citam ar labāko ekskursiju bērnībā, vēl kāds to apmeklē vismaz reizi gadā. Interesenti atzina, ka iegūtā informācija par “Via Hanseatica” piedāvājumu ir noderīga, ja meklē ko interesantu un jaunu ārpus jau ierastajiem galamērķiem Vidzemē. Daudzi plāno Latviju apciemot savu vasaras brīvdienu ceļojumu laikā. Citiem plānos garāks brauciens uz Eiropu, bet viņi ir iecerējuši tajā iekļaut arī pieturvietas Latvijā.

Ceram, ka šovasar pa tūrisma ceļu “Via Hanseatica” dosies daudz viesu no Igaunijas.

Informāciju sagatavoja: Zane Kaķe, Vidzemes plānošanas reģiona sabiedrisko attiecību speciāliste

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.