Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Būs izbraukuma vakcinācija

Foto: freepik.com

Nacionālais veselības dienests sadarbībā ar vietējo pašvaldību šomēnes organizē izbraukuma vakcināciju pret Covid-19 Smiltenes novadā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Smiltenē, sporta skolas ēkā, izbraukuma vakcinācija notiks 15., 22. un 29. janvārī no pulksten 10 līdz 15.

Apē, tautas namā, izbraukuma vakcinācija tiks organizēta 16. janvārī no pulksten 9 līdz 17, Raunā, kultūras namā, – 18. janvārī no pulksten 9 līdz 12.

Uz vakcināciju līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments (pase vai ID karte) un potēšanas pase (ja tāda ir). Vēlams ierasties apģērbā, kas ļauj viegli atbrīvot plecu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pusaudžiem vecumā no 12 līdz 13 gadiem vakcinācijas laikā ir nepieciešama mātes vai tēva (vai cita likumiskā pārstāvja) klātbūtne, kā arī šādi dokumenti: likumiskajam pārstāvim – pase vai personas apliecība, kā arī apliecinošs dokuments par bērnu (ieraksts par bērnu pasē vai dzimšanas apliecība, vai nepieciešamības gadījumā notariāli apstiprināta pilnvara).

Jau rakstījām, ka Nacionālais veselības dienests aicina iedzīvotājus, kuriem ir pienācis balstvakcinācijas saņemšanas termiņš, nekavēties un doties saņemt savu balstvakcīnu. It īpaši tas ir attiecināms uz riska grupām, cilvēkiem vecumā no 40 gadiem un cilvēkiem, kuri pirmreizējo vakcināciju saņēmuši šogad pavasarī vai vasaras sākumā.

NVD skaidro, ka balstvakcināciju pret Covid-19 “Janssen” vakcīnu saņēmušās personas var saņemt divus mēnešus pēc pirmās potes; “Vaxzevria” (“AstraZeneca”) vakcīnu saņēmušās personas –  trīs mēnešus pēc otrās potes; “Comirnaty” (“Pfizer-BioNTech”) vai “Spikevax” (“Moderna”) vakcīnas saņēmušās personas – trīs mēnešus pēc otrās potes; Covid-19 pārslimojušas personas un vakcinējušās ar vienu poti – trīs mēnešus pēc potes vai pārslimošanas (atkarībā, kas bijis pēdējais);  personas ar novājinātu imunitāti un vakcinējušās ar trīs potēm – sešus mēnešus pēc trešās potes.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.