Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Braucot gandrīz pusgadsimtu pie pagasta autobusa stūres, acu priekšā izaugušas trīs paaudzes

“Varu savam autobusam pie stūres sēdēt kaut divas diennaktis bez atpūtas, tikai nelieciet man dejot,” atzīstas ilggadējais Ērģemes pagasta pārvaldes autobusa šoferis Dairis Students jeb Dairītis, kā viņu jau ilgus gadus mīļi dēvē visa vecuma pasažieri. Par Dairīti tiek saukts ne tikai pats šoferītis, bet arī viņa vadītais autobuss.

Vasaras pilnbriedā Studentu ģimene sirsnīgi atzīmēs savu kāzu jubileju, bet otrdien, 12. jūlijā, Dairim apritēs 70. dzīves gads. Par šo notikumu “Ziemeļlatvijai” pastāstīja paši ērģemieši, rosinot apciemot saticīgo Studentu pāri – Dairi un Sandu – ģimenes iekoptajās Daira dzimtas mājās “Dzelzītēs”.

Braucot pa pakalniem ieskauto Omuļu ceļu, acis priecājas par krāšņo lauku ainavu – briestošajiem labību laukiem, nopļautā siena ruļļiem un iekoptajiem māju pagalmiem. Ieripinot Studentu mājas sakoptajā pagalmā, pretim skrien abi ģimenes mīluļi – mājas sargi Sāra un Bosiks, kas mūs sveicina ar slapjām suņu bučām un priecīgu astes vēdināšanu. Sanda, kas tuvā un tālā apkārtnē iemantojusi īstu lauku toršu cepējas godu, galdā ceļ nesen no krāsns izņemto biezpiena plātsmaizi, kas pati kūst mutē. Veldzējamies ar aukstām bērzu sulām. Cienastā ir arī pašu audzētās zemenes. Visi sasēžamies pie galda, un jau pirmās Daira teiktās frāzes liecina, ka viņam dzīvē svarīgākās lietas ir šoferēšana un ģimene. Par visiem saviem septiņiem autobusiem, kuriem 47 gadu laikā nācies braukt pie stūres, Dairis stāsta līdzīgi kā par cilvēkiem. Visus darba gadus Dairis savus braucamos remontējis un krāsojis pats, spilgtam akcentam izmantojot arī iemīļoto spilgti zaļo krāsu. Dairis vēl piebilst, ka viņam mīļākais ir tas zaļais tonis, kas vērojams bērzu lapu plaukšanas laikā. Tikai pēdējos divus braucamos uzticējis profesionāliem meistariem, atzīstot, ka mūsdienās autobusi kļuvuši gudrāki, ar mūsdienīgu elektroniku, kas prasa īpašas un specifiskas zināšanas. Redzot Dairi, pat prātā neienāk, ka viņam aiz muguras jau tik solīds vecums. Viņš smej, ka cenšas dzīvot viegli, neko neņemot galvā. Veselība stipra, jo nekad nav smēķējis un lietojis alkoholu. Viņaprāt, šņabis un šoferēšana – tās ir divas nesavienojamas lietas.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Ziemellatvija.lv abonementu:

"Ziemellatvija.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Ziemellatvija.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Ziemellatvija.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.