Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Blomē jaunajai sezonai atmodina pašdarbniekus

Blomes pašdarbnieki jaunajai sezonai ir atmodināti. Tur savu balsi pielika arī Blomes amatierteātra aktieris Vitauts Celms. Foto: Sandra Pētersone

Blomes tautas nama amatiermākslas kolektīvi jaunajai sezonai ir pamodināti, – tas notika aizvadītās piektdienas vakarā, kad  Blomē uz pašdarbnieku modināšanas koncertu sapulcējās septiņi pašu kolektīvi un viens viesis – Grundzāles kultūras nama vidējās paaudzes deju kolektīvs “Rieda” (vadītāja Inga  Ķestere).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tautas nama zāle uz aptuveni pusotru stundu pārtapa par skatuvi, bet skatuve – par skatītāju sēdvietām.

Garšu uzsita TV “Province”

Koncertā uzstājās visi Blomes tautas nama pašdarbnieki: jauniešu deju kolektīvs “Atspēriens” (vadītāja Evita Kaķīte-Brasa), pavisam jauniņais senioru deju kolektīvs “Nadele” (Inga Ķestere), sieviešu vokālais ansamblis “Ieklausies” (Juris Krūze), vīru vokālais ansamblis “Herakleum” (Juris Krūze), senioru deju kopa “Papardes” (Ženija Daudziete) un Blomes un Brantu amatiermākslas teātri, kas abi darbojas tik cieši, ka starp abiem var likt vienlīdzības zīmi (režisore – Gita Skadiņa). Ārpus “kadra” palika vienīgi rokdarbnieču kopa “Blumenhof”, ko vada  Inese Puriņa un Līga Kondratoviča.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Senioru deju kolektīvs “Nadele”, ko vada Inga Ķestere, ir šī gada “bērniņš”, bet dejotāji ar savu azartu jau tagad spēj piesaistīt publikas uzmanību. Foto: Sandra Pētersone

Skatīties koncertu ieradās ne tikai blomēnieši. Aldis Lapiņš un viņa dzīvesbiedre Gaida ir smiltenieši, bet arī viņi izvēlējās piektdienas vakaru pavadīt Blomes tautas namā. “Ļoti labs un jautrs koncerts, jo tajā bija ko redzēt no visa. Kolosāli pavadīju laiku, pusotra stunda paskrēja nemanot. Un, galvenais, tuvu Smiltenei. Var aizbraukt, ja ir brīvs laiks. Abi ar sievu šoruden esam bijuši uz pasākumiem arī Palsmanē un Mēros. Sieva aicina, un, ja man ir vaļa, tad braucu. Citreiz tikai pajautāju, vai būs forši,” stāsta Aldis Lapiņš.
Ideja sarīkot jaunās sezonas sākumā pašdarbnieku modināšanas koncertu Blomes tautas nama vadītājai Gitai Skadiņai radās pērnā gada nogalē uzņemtā TV raidījuma “Province. Blomes kultūras rondo” iespaidā.  Šajā raidījumā tika uzsvērts, ka demogrāfiski mazajā Blomē cilvēki dzied ansambļos, dejo jauni un veci, spēlē teātri, fotografē, ada, tamborē un auž.

““Province”  uzsita garšu, milzīgi mūs izlielīja, bet ir jau arī, par ko priecāties. Mums ir tik daudz kolektīvu, un, nenoliedzami, tas ir forši. Mūsu tautas namā  ir arī novuss, notiek reliģiskās aktivitātes. Tāpēc jau esam tautas nams, nams tautai,” uzsver Gita Skadiņa.

Šī gada “bērns” nepieder tikai Blomei

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Turklāt Blomē amatiermākslas kolektīvi nevis iet mazumā, bet esošajiem nācis klāt jauns, proti, senioru tautas deju kolektīvs “Nadele”, ko vada grundzāliete Inga Ķestere. Par “Nadeli” Gita Skadiņa teic, ka tas ir šī gada “bērniņš” un tur dejo pārsvarā Trikātas pagasta vidējās paaudzes deju kolektīva “Abuls” bijušie dejotāji, arī Palsmanes, Bilskas un Brantu pagastu iedzīvotāji, bet blomēniešus var uz vienas rokas pirkstiem saskaitīt.

Pašdarbniekus modināja arī Blomes tautas nama vadītāja Gita Skadiņa un vokālo ansambļu vadītājs Juris Krūze. Foto: Sandra Pētersone

“Tas, ka  tika nodibināta “Nadele”, nav brīnums. Tā bija nepieciešamība, jo Smiltenes novadā nav neviena senioru tautas  deju kolektīva. Un, manuprāt, reforma, apvienojot tādus novadus, kas vēsturiski nekad nav bijuši īsti kopā, sajauca cilvēkiem prātu uz labo pusi. Viņi vairs nesēž savā pagastā vai novadā. Viņi redz plašāk, uzdrīkstas darboties citu pagastu vai pat novadu kolektīvos. Tāda simtprocentīgi Blomes kolektīva mūsu tautas namā vairs nav neviena.  Dalībnieki ir no malu malām, un tas ir pozitīvi. Runā taču, ka jauktajās laulībās biežāk dzimst ģēniji,” smaida  Gita Skadiņa.

Viņa arī priecājas par tiem kolektīviem, kuri pārstāvēs Blomes tautas namu un Smiltenes novadu  nākamgad gaidāmajos Vispārējos latviešu dziesmu un deju svētkos: deju kolektīviem “Atspēriens” un “Nadele” un rokdarbnieču kopu “Blumenhof”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tagad tikai kolektīviem jācer, ka Smiltenes novada pašvaldībai izdosies savā budžetā ieplānot finansējumu Blomes tautas nama skatuves pārbūvei, – ne velti pašdarbnieki tagad uzstājās zālē.

Arī Evitas Kaķītes-Brasas vadītais Blomes tautas nama jauniešu deju kolektīvs “Atspēriens” nākamgad pārstāvēs Smiltenes novadu Vispārējos latviešu dziesmu un deju svētkos. Foto: Sandra Pētersone

Gita Skadiņa skaidro, ka esošā skatuve ir idejiski novecojusi, proti, ir par mazu, un ir arī savu laiku nokalpojusi, jo dēļi kļuvuši pavisam atskabargaini. Taču nav tā, ka pašvaldībai Blomes tautas nams nerūp, tiek darīts viss, kas finansiāli iespējams, uzsver tautas nama vadītāja, proti, ne tik sen pašvaldība piešķīra aptuveni 27 tūkstoši eiro, lai varētu saremontēt plaisu tautas nama  ēkas sienā.

GALERIJA: Blomē modina amatiermākslas kolektīvus

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.