Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Bijušo Valgas bankas ēku pārveidos viesnīcā

Pēc tam, kad bijusī bankas ēka Valgā tikusi pie jauna saimnieka, plānots to pārvērst skaistā viesnīcā ar restorānu. Foto: Tīts Loims

Bijušajā bankas ēkā Valgā, Aia ielā, plānots izveidot viesnīcu ar restorānu. Pēc projektētāja domām, ēkas labais stāvoklis ļauj īpašumā saglabāt vēsturiskos elementus, laikrakstu “Ziemeļlatvija” informēja igauņu laikraksta “Lõuna-Eesti Postimees” reportieris Tīts Loims.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā vēsta Valgas pilsētas hronika, ēka Aia  ielā 18 pabeigta 1911.gadā un sākotnēji tika projektēta kā valsts kases ēka. Tajā gan cara, gan padomju laikos atradās valsts kase, no 1922. gada līdz okupācijai – Igaunijas Bankas Valgas departaments, deviņdesmitajos gados “Krājbankas” Valgas departaments un Pilsonības un migrācijas pārvaldes Valgas apriņķa departaments. Pēcāk tajā darbojās veikals.

Šobrīd ēkai ir jauns īpašnieks – Sīms Saidla, kurš pasūtījis projektu, saskaņā ar kuru ēkā tiks izveidota viesnīca un restorāns.

Pēc projektētāju aplēsēm, ēkai liela rekonstrukcija nav nepieciešama, māja ir labi saglabājusies. Telpu plānojums tiks nedaudz mainīts – bankas zāli pirmajā stāvā plānots pārveidot par sabiedriskās ēdināšanas zonām, savukārt augšstāvos, kur kādreiz bija kabineti un bankas darbinieku dzīvokļi, būs viesnīcas numuriņi. Paredzas, ka viesnīcā būs līdz 12 numuriņiem.

Līdz pavasarim paredzēts pabeigt projektēšanas darbus, pēc kā sāksies būvniecības iepirkuma organizēšana.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.