Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Bijusī valcēniete fotoizstādē atklāj Čehijas pērles – kalnaino apvidu, dabu un arhitektūru

Elīna Primaka jau vairākus gadus dzīvo Čehijā, bet Valka viņai saistās ar bērnību, vecākiem un mājām, kur atgriezties baudīt mieru un savējo mīlestību. Foto: No personīgā arhīva

“Manī mīt mierīgs ceļotāja nemiers,” tā telefonsarunā sevi raksturo bijusī valcēniete, fotoizstādes “Vīzija” autore Elīna Primaka.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mākslas projekta “Paši savējie” ietvaros Valkas pilsētas kultūras nama otrā stāva foajē apskatāma E. Primakas darbu izstāde “Vīzija”.

Jāpiebilst, ka Elīnas tēti Aleksandru Primaku teātra mākslas cienītāji pazīst kā ilggadēju Valkas pilsētas teātra aktieri. Viņš pašlaik strādā pilsētas kultūras namā, kur atbild par visiem saimnieciskajiem darbiem.

Lai uzzinātu informāciju par izstādes autori, “Ziemeļlatvija” sazinājās ar Elīnu. Viņai ir 31 gads, un viņa jau vairākus gadus dzīvo Čehijā, Brno pilsētā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Čehijā dzīvoju jau pāris gadus, bet reizēm to pat nesajūtu, jo apkārtējā vide – cilvēki, kultūra un īpaši daba ‒ man ļoti atgādina Latvijas sajūtas. Ar vienu lielu, sulīgu izņēmumu, kas ir reljefa dažādība. Šis ir viens no maniem lielākajiem priekiem, esot šeit, – iespēja doties garākos un īsākos pārgājienos, iekarot dažādas kalnu (vietējiem ‒ pauguru) virsotnes, staigāt pa akmeņu korēm un raudzīties horizontā, kuru drīz vien aizšķērso kāda cita virsotne, kuru vēlētos iekarot,” atklāj fotoizstādes autore.

Šajā fotoizstādē redzamas Elīnas atmiņas no diviem 2022. gadā veiktiem ceļojumiem. Viens no tiem – Ziemeļmorāvijā, pie pašas Čehijas ‒ Polijas robežas, Dolni Morava rajonā. Elīna veica 34 kilometrus garu pārgājienu apkārt Morāvas upes ielejai.

Savukārt otrs ceļojums – 50 kilometru garš velo izbrauciens pa Ziemeļmorāviju, Lednice un Valtice alejā. Šoreiz pie plakanāka reljefa, bet pa pēdām vietējai 19. gadsimta vēsturei no Lihtenšteina ģimenes arhitektūras brīnumiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Stāstot par sevi, viņa atklāj, ka pamatskolas beigšanas atestātu ieguva Valkas ģimnāzijā, bet turpināt iegūt izglītību devās uz Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolu. Ikdienā Elīnas nodarbošanās saistīta ar grafisko dizainu un tā izstrādāšanu. Interesējoties, kad Elīna pēdējo reizi apciemojusi dzimto pilsētu Valku, viņa atklāj, ka šovasar izbaudījusi Līgo svētku īpašo burvību.

“Valka ir mājas un vieta, kur viss sākās. Taču manā dzīvē mājas ir tur, kur ir mana sirds. Būtība – visur, kur es dodos. Īsti sevi neasociēju ar konkrētu vietu. Daudz ceļoju, tāpēc pašlaik man grūti pateikt, kur ir manas mājas,” atklāj Elīna.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.