Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Bijušajā robežsardzes ēkā veidos Tūrisma informācijas biroju

Daudziem valcēniešiem ēka Valkā, Semināra ielā 1, asociējas ar laiku, kad uz Latvijas-Igaunijas robežas notika dokumentu pārbaude. Nu te taps Tūrisma informācijas birojs. FOTO: INGA KARPOVA

Otrdien notikušajā Valkas novada pašvaldības Attīstības lietu komitejas sēdē izskatīja jautājumu par Tūrisma informācijas biroja telpu izveidi bijušajā robežsardzes kontroles punkta ēkā Valkā, Semināra ielā 1.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Ziemeļlatvija” jau ir rakstījusi par to, ka Valkas un Valgas pašvaldība īsteno kopīgu projektu  “Valgas-Valkas dvīņu pilsētu kopējās atpūtas zonas atjaunošana un attīstīšana”. Tas tiek īstenots INTERREG Igaunijas – Latvijas pārrobežu sadarbības programmas 2014–2020 ietvaros. Projekta vadošais partneris ir Valgas pašvaldība, savukārt Valkas novada pašvaldība ir projekta partneris. Šis abu dvīņu pilsētu kopīgais projekts jāīsteno līdz šī gada 31. decembrim.

Novada pašvaldības Attīstības, projektu un tūrisma nodaļas vadītājs Toms Simtiņš skaidro, ka šī projekta ietvaros ir paredzēts izbūvēt stāvlaukumu un publisko tualeti Semināra ielā 1A, kas atrodas blakus bijušajai robežsardzes ēkai Semināra ielā 1. Taču Igaunijas – Latvijas sekretariāts norādījis, ka šāda stāvlaukuma un publiskās tualetes izveide projekta ietvaros ir pamatojama tikai tādā gadījumā, ja bijušajā robežsardzes ēkā atrastos Tūrisma informācijas birojs, jo stāvlaukums un publiskā tualete galvenokārt būs paredzēta tūrisma grupām.

“Ziemeļlatvija” ne reizi vien gan pēc valcēniešu, gan arī pēc iebraucēju teiktā rakstījusi par pilsētā sasāpējušo jautājumu – publisko tualešu trūkumu. Ja šajā vietā ierīkos jaunu un mūsdienīgu tualeti, tas jau būs kaut neliels šīs problēmas risinājums.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Lai projekta pieteikumā veiktu grozījumus, iekļaujot stāvlaukuma un publiskās tualetes izveidi, bijušajā robežsardzes ēkā nepieciešams izveidot Tūrisma informācijas biroja telpas. Ēkas iekštelpām un ārpusei ir nepieciešami nelieli kosmētiskie uzlabojumi, apkures sistēmas izveidošana un dažu jaunu mēbeļu iegāde. To plānots veikt saimnieciskajā kārtā. Robežsardzes ēka ir apsekota, un aptuvenais nepieciešamais finansējums Tūrisma informācijas biroja ierīkošanai ir 7000 eiro,” stāsta T. Simtiņš. Viņš sarunā ar “Ziemeļlatviju” vairākkārt norādījis, ka Tūrisma informācijas biroja telpu izveide jaunajā vietā ir visnotaļ jēgpilna, jo atrodas blakus robežai. Turklāt pēc robežas šķērsošanas, ejot tālāk uz priekšu, atrodas arī Valgas Tūrisma informācijas birojs.

Inga Karpova

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.