Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Biežākie iemesli portatīvo datoru remontam

Attālināts darbs mājās, kvalifikācijas celšanas kursi un citas ikdienā būtiskas darbības vairs nav iedomājamas bez ērtā portatīvā datora, kuru vienmēr ir iespējams paņemt līdzi. Te glabājās būtiskākie faili, attēli un dokumenti, kuru zaudēšana datora bojājuma dēļ ir ļoti nepatīkama. Taču kā jebkurai tehnikas vienībai arī portatīvajiem datoriem ilgstošas lietošanas dēļ mēdz parādīties problēmas, kuras ir jānovērš. Dažreiz var pietikts vien ar nelielu apkopi, lai portatīvais dators atsāktu strādāt pilnvērtīgi. Kā saprast to, kad nepieciešams remonts, uzzināsim tālāk tekstā.

Vidējais portatīvā datora akumulatora kalpošanas laiks ir aptuveni divi līdz četri gadi. Var gadīties, ka iemesls, kādēļ datoram var būt problēmas ar tā uzlādi, ir tieši nepieciešamība nomainīt veco akumulatoru pret jaunu. Tāpat problēmas cēlonis var būt bojāts strāvas pievades vads, kuru ir iespējams viegli nomainīt.

Vispirms ir vērts pārliecināties, vai portatīvais dators nav izslēdzies strāvas padeves pārrāvuma vai ekrāna kļūdas dēļ. Ja pēc datora pieslēgšanas pie strāvas avota vai restartēšanas problēma atkārtojas, tad visticamāk defekts ir dziļāks. 

Programmu darbību var uzlabot optimizējot cieto disku, atjauninot interneta pārlūkprogrammu un izdzēšot liekos failus. Tomēr, ja datora darbībā nav pamanāmi būtiski uzlabojumi, tas ir jānogādā remonta servisā.

Pirms portatīvo datoru nodot datorspeciālistiem ir vērts pārliecināties par to, vai nav aizsērējušas ventilācijas atveres. Varbūt ir vienkārši jānomaina akumulators.

Der atzīmēt, ka pat pareiza datora novietošana lietošanas laikā vai speciāla dzesēšanas paliktņa izmantošana var mazināt sakaršanu. Taču, ja portatīvais dators  pēc veiktajiem uzlabojumiem turpina pārāk sakarst, ir pienācis laiks remontam.

Tastatūras taustiņi var nereaģēt vairāku iemeslu dēļ. Vispirms būtu jāpārbauda, vai nav nejauši nospiests ciparu bloķēšanas taustiņš vai iestatījumos deaktivizēta pati tastatūra. Turklāt, netīrumi un putekļi arī var ietekmēt taustiņu darbību, tādēļ ieteicams to regulāri tīrīt. 

Cēloņi portatīvā datora defektiem var būt dažādi. Vienus ir iespējams ātri un viegli atrisināt, kamēr citi signalizē par nopietnākām un dziļākām problēmām, kuras var novērst tikai kvalificēts datorspeciālists. Gadījumā ja ir nepieciešams remonts, bet brīvie līdzekļi nav uzkrāti var palīdzēt VIASMS.lv kredīts. Šāds risinājums der neplānotiem izdevumiem, lai pēc iespējas ātrāk varētu atgriezties pie ierastā ikdienas ritma.

Viennozīmīgi, sekojot sava datora tehniskajam stāvoklim, var apmēram paredzēt kalpošanas ilgumu. Savukārt, veidojot nelielus uzkrājumus, būs vieglāk tikt galā ar neparedzētām situācijām.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.