Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Bibliotēka aicina uz Dzejas dienu pasākumu – tikšanos ar dzejnieci no Kurzemes

Allaž septembrī – mēnesī, kad dzimis izcilais latviešu dzejnieks un daudzu lugu autors Rainis, Latvijā svin Dzejas dienas. Turpinot šo tradīciju, piektdien, 8. septembrī, pulksten 18 Valkas novada Centrālajā bibliotēkā viesosies dzejniece, rakstniece un dziesminiece Jana Egle.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Plašsaziņas līdzekļiem izplatītajā paziņojumā bibliotēkas vadītāja Līga Tetere informē, ka drosmīgā, patiesā un sievišķīgā Jana Egle ir kurzemniece, kura aktīvi iesaistās novada literārajā un muzikālajā dzīvē. Lūdzot pastāstīt par sevi, Jana saka: “Ja man jāraksta par sevi, tas ir viens sauss teikums – rakstniece, trīs stāstu krājumu un divu dzejas grāmatu autore.”

Savu otro dzejas krājumu “Ledus debesis” literāte izdevusi šogad, un tas ieskicē būtisku posmu autores radošajā dzīvē un apkopo 20 gadu garumā tapušo dzeju. Par autori un jaunāko dzejas krājumu izdevējs “Latvijas mediji” vēsta: “Jana Egle ir iekarojusi kritiķu un lasītāju sirdis ar savu satraucoši trāpīgo rakstības stilu, ar savu uzdrīkstēšanos atklāti runāt par lietām, kuras emocionāli iedarbojas uz sabiedrību, un par to, kas sabiedrībā parasti tiek noklusēts. Tā ir dzeja ar maigumu, sparu un intīmu skatu iekšpus sevis un ārpusē – uz pasauli. Krājums “Ledus debesis” iezīmē gan nopietnu briedumu, gan arī svaigu sajūtu vilinājumu.”

J. Egle ir dzejas krājumu “Dzirdēt noklusēto” (2002) un “Ledus debesis” (2023), kā arī stāstu krājumu “Gaismā” (2016), “Svešie jeb Miļeņkij ti moj” (2018) un “Dzimšanas diena” (2020) autore. Latvijas Literatūras gada balvas (2017), Liepājas Kultūras balvas (2017, 2019) un Egona Līva balvas “Krasta ļaudis”” (2020) laureāte. Par stāstu krājumu “Gaismā” 2016. gadā saņēmusi Literatūras gada balvu nominācijā “Proza”. Par stāstu krājumu “Svešie jeb Miļeņkij ti moj” saņēmusi Liepājas Kultūras balvu 2018. Pēc rakstnieces stāstu “Bedre”, “Gaismā” un “Aiziet jūriņā” motīviem veidota režisores Daces Pūces pilnmetrāžas debijas spēlfilma “Bedre”, kas uz ekrāniem nonāca 2021. gadā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.