Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Beznosacījuma mīlestība pret saviem mājdzīvniekiem ir bezgalīga

Dobija. Foto: Liāna Klempnere

Ir noslēdzies konkurss “Kas ir tavs mīlulis –  zaķis vai kaķis?!”. Pēc lielās atsaucības un dalības konkursā secinām, ka kaķis un zaķis jūsu dzīvē ieņem ļoti lielu un svarīgu lomu. Cerams, ka Kaķa jeb Zaķa gads šo ņems vērā un būs mums labvēlīgs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kas ir kaķis un kas zaķis, kāpēc mums viņi ir tik mīļi un būtiski?

Kaķis ir viens no populārākajiem mājdzīvniekiem. Cilvēku dzīvē kaķim ir sava sūtība un būtība. Daļa kaķu ir kārtīgi saimnieki un mednieki mājās, kas ķer peles un rāpuļus, vai sargi, kas atgaiņā nelabvēļus no savas teritorijas. Bet lielākoties kaķis cilvēkam ir kā mīlulis, mīļdzīvnieciņš, draugs, uzticības persona vai vienīgā būtne, kas viņam ir šajā pasaulē. Domāju, ka piekritīsiet teiktajam, ka kaķis izvēlas savu saimnieku un ienāk viņa dzīvē noteiktā laikā un vietā, nevis otrādi. Lai arī cilvēks pats meklē kaķēnu, tomēr ceļu pie sava saimnieka atrod kaķis pats. Cik daudz ir dzirdēts stāstu, ka cilvēks, kurš nekad nav vēlējies kaķi, tas vienā jaukā dienā ienāk viņa dzīvē kā viena no svarīgākām būtnēm. Šo faktu pierāda arī jūsu stāsti par saviem kaķiem.

Zaķis jeb mūsu gadījumā trusis nudien nav populārākais mājdzīvnieks. Toties ikviens trušu saimnieks lepojas ar to un jūtas īpašs. Parasti truši dzīvo būdās vai savās mājās ārā speciāli ierīkotās vietās. Trusis kā mīļdzīvnieks ir kļuvis pavisam nesen. Viņu var pieradināt, tas atsaucas uz savu vārdu un viņam var pat iemācīt vienkāršus trikus. Trušu turēšanai mājās ir noteiktas prasības un būtiski nosacījumi, lai viņš justos komfortabli un nenodarītu skādi ne saimniekam, ne pats sev. Lēmumam par šādu mīluli ir jābūt ļoti atbildīgam un vairākkārt izvērtētam, ko arī apliecina kāda iesūtītā zaķa saimnieces teiktais.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Džeks un Džims. Foto: Signe Baltere

Liels konkursantu skaits

Esam saņēmuši gan kaķu, gan zaķu (trušu) fotogrāfijas. Tām bija pievienoti arī nelieli apraksti, kas ļāva tuvāk iepazīties ar dzīvnieciņiem personīgi. Katram no viņiem ir savs stāsts, dzīves pieredze un misija saimnieka dzīvē.

Kopā piedalījās 64 pretendenti, piesakot 73 kaķus un 8 zaķus (trušus) konkursam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Katrs personāžs ģimenē ir ienācis ar savu stāstu. Ļoti daudzi kaķi ir no dzīvnieku patversmes vai no ielas. Kāds ir bijis kā dāvana un kāds kaķis vienkārši ienācis istabā un palicis uz dzīvi pie sava cilvēka. Ir arī mazās atvases no pašu mājas kaķu mammām. Gods bija iepazīties ar kaķu dāmu cienījamā vecumā, kura maijā svinēs 17 gadus.

Tik interesanti bija lasīt, ka visi ir paši labākie, vismīļākie un visneatkārtojamākie kaķi vai truši pasaulē, lai arī praktiski visi ir blēņu darītāji, individuālisti un ikdienā prasa lielu uzmanību.

Visi bez izņēmuma ir lutekļi un personības, kas ir pirmajā vietā cilvēkam jebkurā situācijā un apstākļos. Tas ir apbrīnojami, cik viens mazs dzīvnieciņš var ienest prieku un laimi cilvēku dzīvē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Paldies visiem par dalību konkursā, ka dalījāties ar savu kaķu un zaķu fotogrāfijām. Jūsu stāsti bija fantastiski, kas silda sirdi. Bija vēstules, kas aizkustināja līdz sirds dziļumiem.  

Mājdzīvnieku vārdi

Par pārsteigumu visiem iesūtītajiem konkursantiem katram ir savs unikālais vārds, kas viens no otra atšķiras. Vārds ir izvēlēts apdomīgi un pamatoti, tas ir lasāms stāstos. Tikai retais vārds atkārtojās. Pieļauju, ka katrs dotais vārds kaķim ir arī savā ziņā ietekmējis tā raksturu un uzvedību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Te nu ir visi konkursa kaķu vārdi, lai būtu kā idejas kādam jaunam mājas iemītniekam: Minna, Pirāts, Emets, Onika, Dino, Leo, Rūsiņš, Mika, Rūdis, Bricis, Fabio, Poga, Miķelis, Greisa, Kniede, Vinstons, Pūka, Peksis, Antons, Pūkainīte, Dobija, Mince, Klaudija, Melnis, Simba, Fēlikss, Hugo, Bosiks, Minča, Amora, Čorķiks, Mīce, Ansis, Pūciņa, Kisa, Morfijs, MurJānis, Princese, Murka, Minčuks, Kima, Edis, Rūsis, Džerijs, Princis, Persiks, Zuma, Laimiņš, Kitija, Rikardo, Rēzija, Džeks, Džims, Maksis, Frodo, Donu Hulio, Minnija, Munka, Mailo, Pīce, Pūcīte, Mikis (Miksons), Kūka, Zīle, Geiša, Elfa, Fredis un Pūks.

Trušu vārdi visnotaļ ir cēli un smalki: Žipčiks, Didzis, Darla, Buggatti, Rūdis, Alfons, Poga, Miks.

Leo. Foto: Aleksandrs Tihomirovs

Fotokonkursa kopsavilkums

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Visus stāstus un fotogrāfijas var aplūkot zemāk:

GALERIJA: Fotokonkurss – Kas ir tavs mīlulis – kaķis vai trusis?! un

GALERIJA: Fotokonkurss – Kas ir tavs mīlulis – kaķis vai trusis?! Turpinājums

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Portālā pie konkursa visām fotogrāfijām un stāstiem ir redzami arī laikraksta “Ziemeļlatvija” darbinieku mājdzīvnieki. Laikraksta darbinieki ir ārpus konkursa, viņi tikai cilvēciski vēlējās pastāstīt lasītājiem par saviem uzticamajiem un mīļajiem kaķīšiem.

Drīzumā gaidāms jauns konkurss

Sekojiet mums, un drīzumā būs jauns konkurss. Šoreiz ļausim arī citiem mājdzīvniekiem pagozēties slavas zālē, un drīzumā gaidāms konkurss suņiem, kāmīšiem, bruņurupucīšiem, ponijiem un citiem neparastiem mājdzīvniekiem.

Iesūtītie stāsti šo konkursu ir padarījuši par veselu piedzīvojumu.

 Noteikti visi piekritīs, ka uzvarētāji ir visi, jo viņiem ir paši labākie saimnieki Visumā. 

LAIMĪGIE

Lai noskaidrotu konkursa laimīgos mājdzīvniekus, laikraksts “Ziemeļlatvija” vērsās pie saviem lasītājiem ar lūgumu balsot par savu favorītu. Konkursa dalībnieku skaits liels, konkurence sīva un viedokļu daudz.

Tā bija neiespējamā misija, lai noteiktu laimīgos. Visi iesūtītie pretendenti ir tik skaisti, īpaši un ievērības cienīgi. Vairākas dienas redakcijas darbinieki tik vien kā skatījās, lasīja un vērtēja kaķus un zaķus.

Tā diena ir pienākusi, un ir nebijis gadījums. Trīs dāvanu vietā redakcija pieņēma lēmumu iepriecināt sešus kaķa vai zaķa saimniekus ar žurnālu abonementiem, un septīto dāvanu saņems kāda saimniece par centību, aizrautīgi organizējot “Facebook” balsošanu par savu zaķi Miku.

1. Trīs mēnešu abonementu žurnālam “Una” saņem Līga Čukure un kaķi Minna un Pirāts.
2. Trīs mēnešu abonementu žurnālam “Veselība” saņem Valentīna Geka un zaķis Didzis.
3. Trīs žurnālu (iznāk reizi divos mēnešos) abonementu žurnālam “Mūsmājas” saņem Inese Tone un kaķis Rikardo.
4. Trīs žurnālu abonementu žurnālam “Mūsmājas” saņem  Elita Bušmane un kaķene Mika.
5. Trīs žurnālu abonementu žurnālam “Mūsmājas” saņem Pārsla Eglīte un kaķene Klaudija.
6. Trīs žurnālu abonementu žurnālam “Mūsmājas” saņem Mētra Beiša un kaķi Kūka un Zīle.
7. Trīs žurnālu abonementu žurnālam “Mūsmājas” saņem Dzintra Gaile un zaķis Miks.

Ar laimīgajiem sazināsimies personīgi.

Simba. Foto: Sintija Miķelsone

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.