Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Bērni – vecāku spogulis

Pēdējā laikā daudziem ir emocionāli smagi skatīties, kā Ukrainā mirst nevainīgi cilvēki, tostarp bērni un sirmgalvji. Smagi apzināties, kā būtu, ja dažu minūšu laikā, lodēm lidojot virs galvas, jāpaķer bērni, arī mājdzīvnieki un jābēg no savām mājām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Arī man personīgi bija ļoti smagi intervēt pirmos ukraiņu bēgļus – pārsvarā jaunus puišus basketbolistus un viņu skolotājus –, kas ieradušies Valkā un cer, ka šis murgs drīz beigsies un viņi varēs atgriezties savā dzimtenē. Man nepietika spēka un drosmes pateikt, ka, iespējams, tas tik drīz diemžēl nenotiks, jo kara darbība un Krievijas agresija kļūst arvien nekontrolējamāka un agresīvāka.

Tiekoties ar Valkas skolotājiem un dzirdot viņu stāstus par atsevišķiem starpgadījumiem skolā, emocionāli grūti sagremot dzirdēto. Ja atklāti – mati ceļas stāvus no tā, ko dzirdēju par dažu bērnu teikto attiecībā uz notikumiem Ukrainā. Jā, šie bērni vēl īsti nesaprot, ko runā un dara, bet nevar noklusēt, ka ir gadījumi, ka tepat pie mums daži bērni demonstratīvi izrāda atbalstu karam Ukrainā, piemēram, atsakoties piedalīties stundās, kurās bērni gatavo Ukrainas valsts karogus. Ir bijis gadījums, ka skolā izliktie mazizmēra Ukrainas karodziņi tiek vienkārši nozagti un saplēsti. Viena no skolotājām piektklasniecei, kura uzkrītoši demonstrē nepatiku par Ukrainai izteikto atbalstu, uzdevusi jautājumu: “Vai tu gribētu, ka mūsu Latvijā būtu karš un tev vairs nebūtu mājas?” Iestājies klusums. Protams, ka šāda vecuma bērni demonstrē un ar savu rīcību atklāj savā ģimenē notiekošo un runāto. Visticamāk, šajās ģimenēs cilvēki atbalsta karu un Putina metodes citu valstu pakļaušanā un bērni to dzird.

Mīļie, ja jums tik slikti dzīvojas Latvijā un ir vēlme dzīvot tā kā savā sapņu zemē Krievijā, uz priekšu! Neviens jūs ar varu te netur, bet atbalstīt agresiju un karu ir vairāk nekā nenormāli un nežēlīgi. Pirms vērt vaļā muti, lai izteiktu atbalstu Putinam, vajadzētu kaut sekundes simtdaļu iedomāties sevi ukraiņu tautas vietā. Krievu lādiņi nešķiro cilvēkus pēc nacionalitātes, un tas ir apliecinājums kara patiesajam mērķis – uzbrukumam nevis kāda glābšanai, iznīcībai nevis labākas pasaules radīšanai. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.