Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Beidzot visa skolas saime kopā!

Kovids neļāva pulcēties un iecirta robus zināšanās, tāpēc jo lielāks ir Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas saimes prieks mācību gadu noslēgt ar kopābūšanu, dziesmām un dejām. Foto: No skolas arhīva

Ar milzīgu kopības sajūtu – uzmundrinošiem vārdiem, dziesmām un dejām – Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas saime atzīmēja mācību gada noslēgumu. Pasākumā sumināja 140 izcilniekus, kuri par panākumiem mācībās, sabiedriskajās aktivitātēs saņēma pateicības. Valkas J. Cimzes ģimnāzijā šajā mācību gadā skolojās  634 skolēni un 21 pirmsskolas grupiņas audzēknis. Mācību gads noslēdzies arī 38 skolēniem no Ukrainas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pie apsveikumiem tika arī tās dienas gaviļnieces – skolotājas Sandra Avota un Ina Andiņa un piektklasniece Matilde Grāve, kurām tieši pasākuma dienā bija dzimšanas diena.  Pasākuma “nagla”, protams, vīrišķīgi skanīgās balss īpašnieka Mārtiņa Kantera uzstāšanās.

Saprotams, ka aizvadītais mācību gads nebūt nav bijis tik viegls kā deju solis noslēguma pasākumā. “Viegli nebija nevienam, ne skolotājiem, ne skolēniem, ne vecākiem. Un vissarežģītāk ‒ ukraiņu skolēniem. Mācības kovida apstākļos nav palikušas bez sekām. Kovids iecirtis pamatīgu robu, jo, mājās mācoties vai nemācoties, ir palaists daudz kas garām. Tāpēc šogad daudz vairāk skolēniem būs jāturpina mācības vasaras mēnešos, lai atgūtu mācību gadā neapgūto,” stāsta ģimnāzijas direktore Lilita Kreicberga. Uz skolu turpinās iet arī ukraiņu bērni, jo viņiem notiek valodu apmācības, tiek mācīta latviešu un angļu valoda.

140 skolēni saņēma pateicības par panākumiem mācībās, aktīvu sabiedrisko darbu. Foto: No skolas arhīva

Direktore atzīst, ka saistībā ar ukraiņiem ar bažām domā par nākamo mācību gadu, jo šobrīd ir nostādne, ka ukraiņiem nākamgad būs jāmācās latviešu valodas plūsmā. Ja tas vēl būtu iespējams sākumskolā, tad L. Kreicberga apšauba, ka  pilnvērtīgi 10. vai 12 klasē. “Mums ir pieredze ar viesskolēniem no Taizemes. Mēs zinām, cik sarežģīti, pat dzīvojot latviešu ģimenē un dzirdot valodu mājās, ir apgūt mācību vielu valodā, ko pirms tam neesi dzirdējis. Bet ukraiņu skolēni dzīvo kopmītnēs, savā vidē un tur nav saziņas latviešu valodā. Tā varētu būt problēma,” spriež direktore. Viņa stāsta, ka arī šogad ukraiņiem mācību process bija saraustīts daudzo neskaidrību dēļ. No Ukrainas tika piedāvātas attālinātās mācības, taču, ja tur notiek bumbošana, tas skaidrs, ka nekāda attālinātā stunda nenotiek. Taujāta, vai ir kāda skaidrība, kas turpmāk būs ar ukraiņu skolēniem, direktore stāsta, ka daļa noteikti atgriezīsies Ukrainā, bet daļa paliks. Tikko uz Ukrainu aizbraukusi viena puiša mamma, bet dēls vidusskolēns palika. Drošības dēļ, jo te viņa dēlu nebaidās atstāt, te nešauj, te viņš var iet skolā, trenēties basketbolā, kas viņiem ir būtiski. Daži par nākotni vēl neko nezina, jo šaubās – karš taču nav beidzies. 

Dziedātājs Mārtiņš Kanters bija uzaicināts, lai iepriecinātu skolēnus un, protams, arī pedagogus. Foto: No skolas arhīva

Skaisti atzīmējuši mācību gada noslēgumu, skolas saime gatavojas gada nozīmīgākajam notikumam – izlaidumiem. Tie būs nākampiektdien divpadsmitajiem un sestdien devītklasniekiem. 12. klasi beidz arī 12 ukraiņu skolēni un 9. klasi – 7. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.