Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Baznīcai – jauna vadība

Palsmanes luterāņu draudzei ir jauna padome un valde, to vada Inita Zaharčuka (centrā). Foto: No personīgā arhīva

Astoņstūra formā uzceltā Palsmanes luterāņu baznīca tiek dēvēta par vienu no skaistākajiem un unikālākajiem Latvijas dievnamiem, un vietējā kopiena darījusi daudz, lai šo celtni saglabātu nākamajām paaudzēm.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tas ir arī Palsmanes evaņģēliski luteriskās draudzes jaunievēlētās padomes un valdes galvenais mērķis.

Padomē darbosies septiņi

“Mūsu prioritāte ir meklēt līdzekļus, lai saglabātu šo baznīcu autentisku tai, kāda tā bijusi. Cilvēkus   varam pārsteigt ar ko tādu, kas nav citur,” sarunā ar “Ziemeļlatviju” atzīst Palsmanes draudzes   jaunā priekšniece Inita Zaharčuka.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Svētdien, 26. februārī, notika Palsmanes luterāņu draudzes padomes vēlēšanas (tādas jārīko ik pēc trijiem gadiem), uz kurām, neraugoties uz puteni, aukstumu un aizsnigušajiem ceļiem, ieradās 32 draudzes locekļi.

Jauno Palsmanes draudzes padomi veido septiņi cilvēki: Inita Zaharčuka (padomes priekšsēdētāja), Andris Namnieks (draudzes priekšnieka vietnieks saimnieciskajos jautājumos), Ilva Pētersone (sekretāre – lietvede, sadarbība ar masu medijiem), Mārīte Rozīte (diakonijas darbs), Vineta Iņģiste (dāmu komiteja), Ingrīda Sprancmane (dāmu komiteja), Ārija Bogdanova (revīzijas komisija). No sava vidus jaunie padomes locekļi ievēlēja draudzes valdi. To vada Inita Zaharčuka, valdē darbojas arī Andris Namnieks un Ilva Pētersone.

Foto: No personīgā arhīva

Inita Zaharčuka jaunievēlēto draudzes padomi raksturo kā cilvēkus, kuri grib darboties un savu brīvo laiku pavadīt lietderīgi, ar kopīgu mērķi apsaimniekot Palsmanes baznīcu tā, lai dievnams vēl ilgi kalpotu nākamajām paaudzēm. Draudzes padomes pienākums ir arī atvieglot mācītāja Reiņa Kulberga darbu saimnieciskajā ziņā, lai mācītājam ir vairāk laika garīgajam darbam, gatavojoties  dievkalpojumam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par sevi Inita Zaharčuka teic, ka laika posmu no iepriekšējā draudzes priekšnieces amata līdz atkārtotajai nonākšanai tajā veltījusi sevis pilnveidošanai, apmeklējot citas baznīcas, dievkalpojumus, dažādus pasākumus. “Tas ir paplašinājis manu redzesloku, devis jaunas idejas un sapratni par to, ko mēs varam Palsmanē veidot un darīt, darbojoties kā draudzes padome. Šobrīd ļoti gaidām atgriežamies mājās mūsu baznīcas lielo, skaisto kroņlukturi, kas jau ir restaurēts (uz Palsmani to atveda 2. martā – redakcijas piezīme), un domāju, Lieldienās par godu šim notikumam baznīcā būs lieli svētki,” priecājas Inita Zaharčuka.

Sētas atjaunošanu redzēs visi

Savā vēsturiskajā izskatā tiks atjaunota arī  Palsmanes baznīcas sēta no kalta metāla, kas dievnamam piegulošo teritoriju iežogo jau no 1877. gada. Šobrīd sētas metāliskie kalumi ir aprūsējuši un apsūnojuši, daudzviet – saliekti un izlauzti, bet sētas atsevišķos posmos to nav vispār  vai arī trūkst vairāku metālisku kalumu fragmentu. Tiklīdz kļūs siltāks, darbus pēc draudzes pasūtījuma uzsāks uzņēmums “METALSPECS” no Alūksnes kalēja amata meistara Laimoņa Bāliņa vadībā. Sēta jāatjauno līdz vasaras nogalei.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Esam pieraduši, ka  Palsmanē  baznīca vienmēr bijusi un ir, un varbūt pat nenovērtējam, cik nozīmīgu vietu mums atstājuši mūsu senči. Ceru, ka mēs, sabiedrība, spēsim novērtēt aktivitātes  baznīcas labā nevis kā pašsaprotamu, bet gan kā atbalstāmu lietu, lai senču atstātais mantojums  neaizietu postā,” teic Palsmanes pagasta pārvaldes vadītāja Tigna Podniece.

Viņa pateicas draudzes mācītājam, iepriekšējai Palsmanes draudzes padomei un draudzes priekšniecei Inārai Līkumai par sadarbību un novēl jaunajai draudzes padomei spēku īstenot gan iesāktos projektus, gan rakstīt jaunus, atrast idejām dzirdīgas ausis un čaklas rokas arī jauniešu vidū, jo vajadzību baznīcā ir daudz.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.