“Azimuta” orientieristiem godalgas Latvijas čempionātā

Publicitātes foto.

23.jūlijā Dzērbenes apkārtnē notika Latvijas orientēšanās čempionāts garajā distancē.  Kuplā skaitā tajā startēja “Azimuts OK-Sm BJSS” sportisti.

Čempionāts norisinājās pilnīgi jaunā kartē un iepriekš orientēšanās sacensībām neizmantotā apvidū pie Kaupēna ezera Dzērbenes pusē. Distancēs dalībniekus visvairāk izaicināja dažāda izmēra un skrienamības purvi un upītes, kas bija diezgan slapji un vietām patiešām nešķērsojami.

Vīru elitē uz starta stājās gandrīz visi Latvijas spēcīgākie orientieristi un sešas no pirmajām septiņām vietām ieņēma Latvijas izlases dalībnieki nākamnedēļ gaidāmajā Eiropas čempionātā Igaunijā. R. Zērnim nopietnu konkurenci distancē spēja sastādīt vien igaunis Lauri Silds, kurš pārstāv orientēšanās klubu “Alūksne”, viņš izcīnīja sudraba godalgu. Pie 14.kontrolpunkta L. Silds bija piecas sekundes priekšā R. Zērnim, taču līdz finišam viņš pakāpeniski laiku zaudēja un R. Zērnis izcīnīja uzvaru ar vairāk kā divu minūšu pārsvaru. Bronza Artūram Pauliņam (“Azimuts OK-Sm BJSS”), kurš distancē pavadīja sešas minūtes vairāk nekā uzvarētājs. Sesto vietu izcīnīja Artūra kluba biedrs Ilgvars Caune. Sieviešu Elites grupā septītā vieta “Azimuts OK-Sm BJSS” pārstāvei Zandai Stabiņai.

Vēl W-55 grupā pirmo vietu izcīnīja Videga Liepiņa, V-18 grupā otrā vieta Uvim Sproģim, S-18 grupā Agnesei Jaunmuktānei, V-20 grupā Austrim Kalniņam, V-21A grupā Pāvilam Šulcam, W-45 grupā Ievai Godiņai, W-55 grupā Dacei Ikšelei, bet V-70 grupā – Aldim Lapiņam. Trešajā vietā

Otrajās vietās   Uvis Sproģis   V-18 , Agnese Jaunmuktāne S-18 , Austris Kalniņš V-20 , Rubens Pāvils Šulcs V-21A , Ieva Godiņa W-45 ,  Dace Ikšele W-55 , Aldis Lapiņš V-70.

Trešajās vietās no “Azimuts OK-Sm BJSS” finišēja Marta Kalniņa (W-16) un Anda Jaunmuktāne (W-20).

Latvijas čempionātu organizēja Latvijas Orientēšanās federācija sadarbībā ar SIA “O! Latvija” un orientēšanās klubu “Meridiāns”. Pasākumu līdzfinansēja Cēsu novada dome. Balvas pasākumam sarūpēja “Maksima” un “Dobeles dzirnavnieks”.

Visi rezultāti apskatāmi Latvijas Orientēšanās federācijas mājas lapā lof.lv.

Informāciju sagatavoja: Māris Stabiņš