Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Automašīnas izvēle iesācējam

Katrs jauns automašīnas vadītājs, kas nesen nokārtojis eksāmenu CSDD un saņēmis tiesības vadīt automašīnu, vēlas nopirkt sev auto. Šajā rakstā mēs centīsimies ieteikt, kā izvēlēties automašīnu iesācējam: mēs detalizēti pastāstīsim, ko tieši meklēt, kā arī parādīsim jaunas un lietotas automašīnas priekšrocības un trūkumus.

Dārgs vai budžeta variants?

Pirms izvēlēties savu pirmo automašīnu, tev ir jāizlemj, kādu budžetu vari atvēlēt automašīnas izvēlei. Jāņem vērā, ka no sākuma nebūs drosmes braukt pie stūres, būs jāiegūst praktiskās iemaņas. No kļūdām nevar izvairīties un ir labi, ja pēc tām uz auto nepaliek nekādas pēdas. Parasti pāris skrāpējumi un apļi tomēr tiek līdz “treniņu” mašīnai.

Jāpadomā par uzturēšanas un remonta izmaksām. Automašīnas naudu prasa ne tikai autosalonā, bet arī pēc tam, jau ekspluatācijas procesā – izvērtē savas spējas un aprēķini aptuvenās izmaksas mēnesī vai gadā auto īpašnieka statusā.

Jauna vai lietota automašīna?

Šis ir viens no aktuālākajiem jautājumiem katram auto vadīšanas iesācējam. No vienas puses, prestīžs lietots auto, no otras – jauns, bet budžeta auto. Pirms lēmuma pieņemšanas mēs iesakām apsvērt abu iespēju priekšrocības un trūkumus.

Lietotas automašīnas priekšrocība ir iespēja par salīdzinoši nelielu summu kļūt par augstas klases auto īpašnieku. Tomēr tu nezini, kā automašīna tika izmantota: vai dzinējs bijis pārkarsis, vai virsbūve bija sasista un atjaunota, vai pārnesumkārbai nebija tehnisku problēmu. Tāpat svarīgi ņemt vērā, ka piedāvājumi otrreizējā tirgū absolūtā vairumā gadījumu prasa papildu ieguldījumus pirmsekspluatācijas apkopē (piemēram, apkope, sīku defektu novēršana, kas netika konstatēti automašīnas apskatē).

Pērkot jaunu automašīnu, viss ir daudz patīkamāk:

Nav nepieciešami papildu ieguldījumi (ja neskaita papildu iespējas), un ekspluatācijas izmaksas ir diezgan prognozējamas;

Auto ir pilnībā apkalpojams un gatavs ekspluatācijai;

Tiek piedāvātas lieliskas apdrošināšanas polises ar maksimālu iespējamo problēmu segumu;

Tiek nodrošināta oficiālā automašīnas ražotāja garantija.

Liela vai maza automašīna?

Izvēloties pēc šī kritērija, nekavējoties jāizslēdz lielie krosoveri un apvidus auto.

Protams, tiem ir daudz priekšrocību: četru riteņu piedziņa, redzamība, izturīgāka virsbūve. Tomēr ir trūkumi: pirmkārt, tie ir garantēti mazāk manevrējami un iesācēji tos ‘’jūt’’ sliktāk nekā kompaktus auto. Iesācējam tas viss ir svarīgi: kļūst grūtāk apgriezties, pa diagonāli novietot automašīnu, apdzīt un virzīties uz priekšu. Un tas nemaz nerunājot par manevrēšanu ierobežotās vietās.

Labākās iespējas iesācējam ir “A”, “B”, “B +” segmenta automašīnas, kā arī salīdzinoši nelieli krosoveri, kuru izmēri ir pietuvināti atbilstošo klašu hečbekiem.

Mehāniska vai automātiska pārnesumkārba?

Iesācējiem labāk izvēlēties automātisko pārnesumkārbu. Nepieredzējuša vadītāja uzmanību novērš pārnesumu svira un sajūga pedālis.

Manuālā pārslēgšana ir ieraduma lieta, tikai dažiem tā nav vajadzīga. Objektīvi pilsētas auto, kas pavada laiku lēnā satiksmē, “raustīšanās” ar manuālo kārbu ir lieka. Automātiskajām pārnesumkārbām bieži tiek pārmests zems efektivitātes līmenis, taču mūsdienu “automāti” ir iemācījušies taupīt degvielu, un pārnesumus pārslēdz pat ātrāk nekā cilvēks.

Ja vēlies iegādāties patiešām labu un pārbaudītu auto labā stāvoklī, ienāc www.manslizings.lv un izvēlies!

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.