Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Autobraucēju modrībai izgaismo pilsētas nosaukuma “Valka” burtus

Kopš augusta, kad sākās tumšās naktis, iebraucot Valkā no Valmieras puses, skatam paveras izgaismots Valkas pilsētas nosaukums “Valka”. Daudziem autobraucējiem šis izgaismotais pilsētas nosaukums atkārtoti atgādina par iebraukšanu apdzīvotā vietā un liek būt uzmanīgākiem un vērīgākiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Burtu izgaismošanas darbus veica vietējais uzņēmums SIA “Valkas Gaisma”. Uzņēmuma vadītājs Guntis Miglavs uzsver: “Galvenais ir ideja, un tās īstenošana neizmaksāja dārgi. Burti tiek izgaismoti tikai diennakts tumšajā laikā, ieslēdzoties ielu apgaismojumam. No rītiem, kad laternas izslēdzas, arī pilsētas nosaukuma izgaismošana tiek pārtraukta.” Pēc G. Miglava teiktā, galvenā doma, kāpēc bija nepieciešama pilsētas nosaukuma izgaismošana, ir tā, lai darītu vērīgākus autobraucējus.

“Piemeklējām arī piemērotāko gaismas toni – lai nav par aukstu un nav arī par siltu,” skaidro uzņēmuma vadītājs.

“Ziemeļlatvija” interesējās, vai novada pašvaldībai nav bijusi iecere izgaismot arī pilsētas nosaukuma burtus, kas redzami, iebraucot Valkā no Smiltenes puses. G. Miglavs skaidro, ka, lai šos burtus izgaismotu, būs jārēķinās ar dārgām izmaksām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“No šiem burtiem salīdzinoši tālu atrodas elektrības pieslēgšanās vieta. Šo situāciju jau esmu izpētījis. Lai arī šos burtus izgaismotu, ir jādomā variants ar saules bateriju izmantošanu. Vai arī gadījumos, kad pašvaldība mainīs kādu ūdens trasi vai remontēs kanalizācijas sistēmu, var pie viena atrast risinājumu arī šīs ieceres īstenošanā.”

G. Miglavs atklāj, ka pašvaldībai ir iecere izgaismot arī pilsētas nosaukuma “Valka” burtus Semināra ielas galā, uz robežas ar Igauniju.

Savukārt novada pašvaldības Grāmatvedības un finanšu nodaļas vadītāja Ilze Grandava skaidro: “Atsevišķs elektroenerģijas skaitītājs nav pielikts. Jebkurā gadījumā tas nebūs atsevišķs rēķins. Šis elektroenerģijas patēriņš būs kopā ar rēķinu par pilsētas apgaismošanu.”

Arī daudzi valcēnieši, komentējot šo ziņu sociālajos tīklos Valkas novada pašvaldības kontā, atzinuši, ka izgaismotais pilsētas nosaukums izskatās gaumīgi un mūsdienīgi. Vienīgi kāds komentētājs ieteicis Pilsētas teritorijas apsaimniekošanas nodaļai “piefrizēt” skujeņu apstādījumus, kas iestādīti blakus pilsētas nosaukuma burtiem.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.