Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Auto degvielas tvertnes remonts

Auto degvielas tvertne ir viena no tām auto komponentēm, kura auto dzīvē visdrīzākais nekad netiks mainīta. Iemesls, lai mainītu degvielas bāku parasti, ir avārija vai arī ļoti spēcīgs sitiens pa auto apakšu, kad ir bijis kāds izcilnis uz ceļa, meža takas. Nozāģēts celms, kuru vadītājs nav pamanījis, asi tam uzbraucot arī vēl var sabojāt bāku. Aut0 bākas jaunākiem auto modeļiem vairs nav tik viegli sabojājamas, lai vienkārša uztriekšanās kaut kur to pārsistu, ielocītu vai citādi sabojātu. Auto bākas brīvi pieejamā vietā atrodas vecākiem auto, kur arī var rasties problēmas.

Meklējot degvielas bākas internetā, uz visu citu detaļu vieglo un ātro pieejamību, nevar nepamanīt, ka gandrīz nevienam auto detaļu tirgotājam noliktavā nestāvēs degvielas tvertnes. Tās visdrīzākais būs jāpasūta, un visdrīzākais būs jāpasūta no oriģinālā ražotāja par diezgan augstu cenu. Viens no retajiem auto detaļu tirgotājiem, kuram noliktavā ir degvielas tvertnes, ir signeda.lv. Lai gan arī šajā interneta veikalā nav pieejams tvertnes visiem auto modeļiem.

Viens no biežākajiem degvielas tvertnes bojājumiem ir caurums. Vecākiem auto tie var rasties tvertnes stūros no avārijām, atsistām auto apakšām vai neuzmanīgas auto amortizatoru maiņas vai arī no rūsas. Vecākiem, jau antīkiem auto degvielas tvertnes var sarūsēt un izveidoties caurums. Šādas problēmas risinājums ir metināšana. Degvielas tvertne ir jāizņem no auto, caurā vieta jāapstrādā, ja krietni bojāta, tad jāizgriež un jāuzmetina jauns ielāps. Ja metināšana ir kvalitatīva tad, šādi remontēta, degvielas tvertne var turpināt kalpot vēl desmitiem gadu.

Otrs biežākais degvielas tvertņu remonta veids ir iztaisnošana. Tvertne ir ieguvusi buktes, kas samazina tās tilpumu un neļauj degvielas rādītājam rādīt pareizi. Lai izlabotu buktes vai tvertnes līkumus, visērtāk ir to aizvest uz servisu, kur ar speciālu tehniku buktes tiks izvilktas.

Runājot par cita veida transportlīdzekļiem kā autobusi, kravas automašīnas un speciālā tehnika, tad šīm transporta vienībām degvielas tvertņu remonts notiek daudz biežāk, jo tās parasti ir atklātas vai arī atrodas tuvu virsējiem paneļiem un ir viegli sabojājamas.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.