Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Atzīmē Pasaules pasta dienu – arī Latvijā

Šodien, 9.oktobrī, Pasaules pasta savienības 192 dalībvalstīs, arī Latvijā, atzīmēs Pasaules pasta dienu. Šajā datumā 1874.gadā Šveices galvaspilsētā Bernē dibināta Pasaules pasta savienība (Universal Postal Union), kas ir otra vecākā starptautiskā organizācija pasaulē. Pasta nozare ir nepārspējama ar savu spēju sniegt pakalpojumus ikvienam un jebkurā vietā, pat vistālākajā pasaules malā, un tajā strādā ap 5,3 miljoni darbinieku.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

9.oktobris ir diena, kad visās 192 Pasaules pasta savienības dalībvalstīs – arī Latvijā – atzīmē Pasaules pasta dienu. Pasaules pasta savienība ir otra vecākā starptautiskā organizācija pasaulē, Latvija pēc valsts atzīšanas de iure tajā uzņemta 1921.gada 1.oktobrī, un mūsu valsts dalība tajā atjaunota pēc valstiskās neatkarības atgūšanas 1992.gada 17.jūnijā.  

Pasta nozares svētki tradicionāli tiek atzīmēti ar mērķi veidot izpratni par pasta lomu cilvēku un uzņēmumu ikdienas dzīvē, savukārt globālā Pasaules pasta dienas šāgada tēma ir “Pasts planētai!” Pasaules pasta savienības dalībvalstis ir apņēmušās veikt dažādas pasākumus ar mērķi samazināt pasta darbību radītās siltumnīcefekta emisijas pasaulē, kā arī palielināt to noturību pret klimata pārmaiņu radītajiem traucējumiem.

“Latvijas Pasta” valdes priekšsēdētājs Mārcis Vilcāns uzsver: “Aktuālie satricinājumi šogad uz brīdi aizēnojuši vairākus būtiskas ilgtermiņa perspektīvas jautājumus, taču tie ne brīdi nav nozuduši no pasaules pasta nozares darbakārtības. Ilgtspējas attīstība ir viens no aktuālākajiem mūsu uzņēmuma jautājumiem, pie kā strādājam. Veicot dažādu procesu digitalizāciju, esam  samazinājuši papīra dokumentu patēriņu un ietaupījuši dabas resursus, taču lielāko efektu siltumnīcefekta gāzu samazināšanā nākotnē paredzam tieši transporta sadaļā, jo izvēlētā transporta ilgtspējas jautājums ar katru dienu kļūs arvien svarīgāks.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šogad Pasaules pasta diena tiek atzīmēta jau 53.reizi. Pasaules pasta uzņēmumi aptuveni 1,5 miljardiem cilvēku ik dienas visā pasaulē nodrošina plaša spektra loģistikas, elektroniskos un finanšu pakalpojumus. Pasta tīkls visā pasaulē veido ap 650 000 pasta nodaļu un apvieno 5,3 miljonus darbinieku. Pasta nozare ir nepārspējama ar savu spēju sniegt pakalpojumus ikvienam un jebkurā vietā, pat vistālākajā pasaules malā.

Pasaules pasta savienība ir galvenā pasta pakalpojumu sniedzēju sadarbības organizācija, palīdzot nodrošināt universālu tīklu, kas sniedz iespēju visām dalībvalstīm sekot līdzi pasta produktu un pakalpojumu jaunumiem un attīstībai.

Informāciju sagatavoja: Vineta Kļaviņa, vecākā sabiedrisko attiecību projektu vadītāja

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.