Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Atļauj piemērot samazinātu līdzmaksājumu

Foto: No “Facebook”

Aizvadītā gada Valkas novada domes pēdējā sēdē 30. decembrī vietējie deputāti atbalstīja J. Cimzes Valkas mūzikas skolas direktores Līgas Veinbergas iesniegumu ar lūgumu samazināt vecāku līdzmaksājumu 2021./22. mācību gadā atbilstoši faktisko nodarbību norisei.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Novada pašvaldības Izglītības, kultūras, sporta un jaunatnes nodaļas vadītājs Rolands Rastaks skaidro, ka Valkas novada profesionālās ievirzes izglītības iestādēs – mūzikas skolā, mākslas skolā un novada bērnu – jaunatnes sporta skolā – tiek piemērots vecāku līdzfinansējums atbilstoši Saistošajiem noteikumiem “Par līdzfinansējumu Valkas novada profesionālās ievirzes izglītības iestādēs”.

L. Veinberga aicināja deputātus balsot par vecāku līdzfinansējuma samazinājumu ne tikai mūzikas, bet arī mākslas skolā, jo aizvadītajā gadā saistībā ar Latvijā noteikto epidemioloģisko situāciju valstī noteica daudz un dažādus ierobežojumus apmeklēt izglītības iestādes. Līdz ar to mācības bija jāorganizē attālināti. L. Veinberga nenoliedz, ka attālinātā mācību procesa dēļ vairāki vecāki izlēmuši pārtraukt savu bērnu mācības mūzikas skolā. Direktore piekrīt, ka audzēkņiem, īpaši jaunākajos kursos, ir ļoti sarežģīti mūzikas instrumenta spēli apgūt attālināti. Lai vecākus rosinātu tomēr neizņemt bērnus no skolas, viens no veidiem būtu līdzmaksājuma samazināšana par periodu, kad mācības nenotiek klātienē.

Deputāti nolēma atļaut skolas direktoriem izdot rīkojumu par 50 procenti atlaidi vecāku līdzmaksājumam par laika periodu, kad objektīvu apstākļu dēļ nevar nodrošināt kvalitatīvu mācību procesu. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.