Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Atjauno valsts reģionālo autoceļu Smiltene–Valka 27 kilometru garumā

Atsevišķos autoceļa Smiltene–Valka posmos autovadītājiem ar satiksmes ierobežojumiem būs jārēķinās līdz rudenim. Foto: Ingūna Johansone

Visi tie, kuri dodas virzienā no Smiltenes uz Valku un atpakaļ, būs jau pamanījuši, ka uz autoceļa noris rosība un tur šobrīd jārēķinās ar satiksmes ierobežojumiem. Turklāt autovadītājiem jārēķinās ar papildu laiku ceļā, šķērsojot būvdarbu vietas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Ziemeļlatvija” jau vēstīja, ka seguma atjaunošana reģionālā autoceļa Smiltene–Valka (P24) posmā no Valkas novada robežas līdz Valkai (15,38.–30,59. kilometrs un 30,59.–41,99. kilometrs) ir plānota šogad. Šajā vasarā ir pienācis laiks, kad ceļš, kurš bija kritiskā stāvoklī, tiek atjaunots. Tiek solīts, ka jau rudenī iedzīvotājiem būs iespēja novērtēt pozitīvās pārmaiņas, jo šajā ceļa posmā plānoti visai vērienīgi darbi.

Kā skaidro VSIA “Latvijas Valsts ceļi” (LVC) Komunikācijas daļas vadītāja Anna Kononova, Valkas novadā būvdarbi uz reģionālā autoceļa Smiltene–Valka (P24) posmā no novada robežas (Vijas upe) līdz Valkai (15,38.–42. km) sākti šā gada 17. jūnijā, un tos plānots pabeigt līdz novembra vidum. “Visā gandrīz 27 km garajā posmā atjauno asfaltbetona segumu – labo ceļa profilu un iesēdumus; vietās, kur tas ir nepieciešams, veic seguma izlīdzinošo frēzēšanu. Noslēgumā ieklās jaunu asfaltbetona virskārtu un ceļa horizontālos apzīmējumus. Tiks atjaunotas pieturvietu platformas, kā arī tiltam pār Gauju un pār Stampupi veiks nepieciešamos remontdarbus,” atklāj A. Kononova.

Foto: Ingūna Johansone

Arī Smiltenes novada pašvaldības izpilddirektors Andris Lapiņš pauž, ka pārbūve plānota pamatīga, tāpēc līdz kopējam gala rezultātam vēl paies laiks. “Ļoti priecājamies, ka beidzot šis ceļa posms tiks sakārtots, jo tas tiešām bija sliktā stāvoklī. Kā mēs saprotam, “Latvijas Valsts ceļi” šos remontdarbus organizē vairākos posmos,” norāda izpilddirektors un atgādina, ka sliktā stāvoklī ir arī autoceļa Smiltene–Valka posms pie Smiltenes, sākot no Smiltenes pilsētas robežas līdz krustojumam ar autoceļu Blome–Birzuļi–Palsmane. “Īpaši gaidām to brīdi, kad tiks uzsākti darbi ceļa posmā no Smiltenes pilsētas, bet, cik mums zināms, tur vēl notiek projektēšanas darbi, tāpēc tas varētu būt viens no pēdējiem, ko savedīs kārtībā minētajā ceļa posmā,” viņš skaidro un min, ka šajā posmā plānota gan jaunas ceļa pamatnes izbūve, gan plānots gājēju un velosipēdistu celiņa turpinājums un citi uzlabojumi.

LVC arī informē, ka valsts autoceļu tīklā aktīvi būvdarbi turpinās vairāk nekā 60 valsts autoceļu posmos, kuros noteikti satiksmes ierobežojumi. Uz reģionālā autoceļa P24 būvdarbu posmā no Vijas upes līdz Valkai braukšanas ātrums ierobežots līdz 70 km/h, bet darbu vietā – 50 km/h. Atkarībā no veicamajiem darbiem ieviesti divi reversās kustības posmi, kur satiksmi organizē pa vienu braukšanas joslu ar luksoforiem, paredzamais remontposma šķērsošanas laiks ir aptuveni 50 minūtes. Būvdarbus veic SIA “Limbažu ceļi” par līgumcenu  6 906 919,35 eiro (ar PVN).   

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.