Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Arī amatiermākslai vajag balstvakcīnu, lai izdzīvotu

Pēdējos divos gados, kas aizvadīti pandēmijas ēnā, ir pieklusuši vietējie amatiermākslas kolektīvi, – pa kādai teātra izrādei vai koncertam jau notiek, bet par daudziem kolektīviem arī mūsu novados ir jautājums, vai tie vēl maz pastāv. Tas savukārt rosina domāt, kāda pēc ierobežojumu atcelšanas būs Latvijas amatiermāksla un cik lielā mērā tā šobrīd jāatbalsta, lai arī turpmāk būtu tautas deju kolektīvi, kori, pūtēji, teātra spēlētāji.

Viens no kolektīviem, kas izturējis Covid-19 ierobežojumu laiku, saglabājis savu sastāvu un jau gatavojas XXVII Vispārējiem Dziesmu un XVII Deju svētkiem, kas notiks 2023. gadā, ir Smiltenes kultūras centra pūtēju orķestris “Smiltene” – visā Latvijā labi zināms kolektīvs, kas konkursos un skatēs regulāri bijis valstī vislabāko kolektīvu vidū.

Orķestra diriģentu Pēteri Vilku pārsteidz fakts, ka Smiltenes novada pašvaldības šī gada budžetā nav iekļauts finansējums nevienam ārzemju braucienam nevienam Smiltenes kultūras centra amatiermākslas kolektīvam.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Ziemellatvija.lv abonementu:

"Ziemellatvija.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Ziemellatvija.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Ziemellatvija.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.