Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Ar pasākumu un atceres brīdi pieminēs tos, kuriem bija jāiziet smagais izsūtījuma ceļš

Foto: Inga Karpova

Pieminot 76. gadadienu kopš 1949. gada 25. marta deportācijām, nākamajā piektdienā, 24. martā, Kārķos notiks pasākums “Sliedes vēl klaudz…”. Savukārt sestdien, 25. martā, pulksten 12 notiks piemiņas pasākums Lugažu stacijā Valkas pagastā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kārķu pagasta pārvaldes speciāliste Sandra Pilskalne informē, ka šis pasākums veltīts tiem, kuriem liktenis bija lēmis iet smago Golgātas ceļu. 1949. gadā no Kārķu pagasta uz Sibīriju izsūtīja 99 cilvēkus no 33 mājām. Taču smago Golgātas ceļu gājuši arī vēl tie pagasta iedzīvotāji, kurus deportācija skāra 1941. gadā, 1946. gadā un vēl vairākos citos gados.

Pasākums iesāksies pulksten 12.30 ar piemiņas brīdi pie Pelēkā akmens. Pēc tam pulksten 13 visi interesenti gaidīti uz tikšanos un sarunām pie tējas tases kopā ar ekspremjeru un politiķi Valdi Birkavu (viņa dzimtas saknes ir meklējamas Kārķos), vēsturnieku, režisoru un Saeimas deputātu Edvīnu Šnori un arī NATO izcilības centra vecāko drošības ekspertu Tomasu Pildegoviču.

“Tā tiešām būs interesanta trīs paaudžu diskusija par represijām un cerībām pagātnē, tagadnē un nākotnē. Visu trīs pasākumu viesu profesionālā un dzīves pieredze ir daudzveidīga. Pasākuma noskaņu radīs muzikāli priekšnesumi,” atklāj S. Pilskalne. Viņa aicina šo tikšanos apmeklēt represētos, viņu ģimenes, skolēnus un ikvienu, kuram ir svarīga Latvijas un pasaules vēsture, kā arī latviešu tautas liktenis vēstures krustcelēs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valkas pagasta saieta nama “Lugažu muiža” vadītāja Zane Mīļā informē, ka, lai sestdien, 25. martā, pulksten 12 nokļūtu uz atceres brīdi Lugažu stacijā, no Valkas pilsētas kultūras nama aties autobuss pulksten 11.45.

No Lugažu stacijas 1949. gada 28. martā ar ešelonu Nr.97324 izveda 1152 cilvēkus. No tiem aptuveni 650 bija Valkas novada iedzīvotāji. Galastacijā Asino Tomskas apgabalā, Krievijā ešelons nonāca 10. aprīlī. Piemiņas akmens simbolizē sašķelto latviešu ģimeņu sirdis. Tas atklāts 1992. gada 25. martā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.