Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Aptauja: katrs trešais Latvijas iedzīvotājs valsts svētkos gatavos īpašu svētku maltīti

Trešā daļa jeb 32% Latvijas iedzīvotāju par godu 18. novembrim gatavos īpašu svētku maltīti, liecina veiktā aptauja.* Lielākā daļa jeb 19% aptaujāto gatavos ēdienus, kas kļuvuši par ģimenes tradīciju, savukārt 6% izmēģinās jaunas receptes un cels galdā jaunus ēdienus. Turpretim 8% svētku maltīti gatavos tikai no Latvijā audzētiem vai ražotiem produktiem. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ceturtā daļa jeb 25% iedzīvotāju vēl nav izlēmuši, ko cels galdā svētku dienā, bet 26% jau tagad zina, ka svētku galdā tiks celti tie paši ēdieni, ko ģimene gatavo ikdienā. Kā rāda aptaujas dati, vīrieši ir konservatīvāki ēdienu izvēlē – par 6% vairāk vīriešu nekā sieviešu dos priekšroku ēdienam, ko ģimene ēd ikdienā, un mazliet vairāk vīriešu nekā sieviešu arī gatavos tradicionālos svētku ēdienus.

Vēl 7% aptaujāto svētku noskaņas radīšanu uzticēs profesionāliem pavāriem: 5% maltīti servēs no jau gataviem veikalā iegādātiem produktiem, bet 2% pasūtīs ēdienu uz mājām no restorāna vai kafejnīcas.

Kā rāda aptauja, vispatriotiskākie Latvijas iedzīvotāji ir vecuma grupā virs 60 gadiem – 15% gatavos svētku maltīti no Latvijā audzētiem vai ražotiem produktiem, par vidēji 10 procentpunktiem apsteidzot pārējās vecuma grupas. Savukārt visdrosmīgākie eksperimentētāji, kas svētku galdā cels jaunus ēdienus, ir vecuma grupā no 18 līdz 29 gadiem – kulināriem eksperimentiem 18. novembrī ļausies katrs desmitais jaunietis. Jaunas receptes labprāt izmēģinās Rīgas (8%) un lauku (7%) iedzīvotāji, toties mazpilsētu iedzīvotāji vairāk (10%) izvēlēsies Latvijas produkciju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

* Aptauju “Maltīšu gatavošanas ieradumi ģimenēs veicis “Snapshots”2021. gada novembrī, aptaujājot 720 Latvijas iedzīvotājus 18–74 gadu vecumā.

Informāciju sagatavoja: Juris Šleiers, sabiedrisko attiecību vadītājs

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.