Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Apstiprināts Smiltenes vidusskolas projekta pieteikums

Foto: svs.edu.lv

Valsts izglītības attīstības aģentūra ir apstiprinājusi Smiltenes vidusskolas iesniegto projekta pieteikumu Eiropas Savienības Erasmus+ programmas Pamatdarbības Nr.2 (KA 2) Maza mēroga partnerības projekta skolu sektorā Nr. 2022-1-LV01-KA210-SCH-000082297   “SCHOOLS ADAPTATE: Sharing good practices for sustainable development” (Skolu adaptēšanās. Dalīšanās ar labo praksi ilgtspējīgai attīstībai”).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Projekta mērķis ir veidot pieredzē balstītu, atbildīgu un saudzīgu attieksmi pret vidi, uzsverot tīra ūdens, augsnes, tīra gaisa, kā arī bioloģiskās daudzveidības saglabāšanas nozīmību un daloties pieredzē ar projekta partneriem – Águilas (Spānijas) skolu IES Rey Carlos III un Alfândega da Fé (Portugāles) skolu Agrupamento de Escolas de Alfândega da Fé.

Aktīvi īstenojot apmācības par vides ilgtspējību, ar projektu tiks akcentēta Eiropas Zaļā kursa prioritāšu īstenošana, izmantojot gan formālās, gan neformālās mācīšanas un mācīšanās metodes. Īpašs uzsvars tiks likts uz izvēlētajām apmācību metodēm, tām caurvijot STEAM pieeju. Balstoties uz projekta aktivitātēm, visu partneru skolas radīs kopīgu digitālo spēli par vides jautājumiem.  Galvenie projekta rezultāti: pilnveidota skolotāju kvalifikācija un skolēnu zināšanas un attieksmes, kā arī aktualizēti vides jautājumi ilgtspējīgai attīstībai; uzlaboti akadēmiskie sasniegumi STEAM priekšmetos; paaugstinātas digitālās un svešvalodu kompetences; palielināta interese, individuālā motivācija un pašiniciatīva attiecībā uz darbībām, kas skar vidi un klimatu; veicināts starpkultūru dialogs, daudzvalodība; veicināta iekļaušanu skolēnu vidū. Pilnveidotas 21. gadsimtam nepieciešamās prasmes, tostarp, prasme izdarīt atbilstošus secinājumus, mācīties kopā vienam no otra, prasme definēt problēmas un tās risināt.

Projektā paredzētas gan vietējās aktivitātes par ilgtspējīgu vidi, gan starptautiskās mobilitātes. Pirmā mobilitāte norisināsies Latvijā, Smiltenes vidusskolā sagaidot projekta partnerus novembra beigās.

Informāciju sagatavoja: Aiga Sorokina, projekta koordinatore

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.