Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Apstiprināts programmas “Latvijas skolas soma” finansējuma sadalījums 2022.gadam

Publicitātes foto.

Otrdien, 22. februārī, Ministru kabinets apstiprināja noteikumus, kas nosaka kultūrizglītības programmas “Latvijas skolas soma” mērķi un finansējuma sadalījumu programmas īstenošanai 2022. gadā. Finansējums tiek piešķirts izglītības iestāžu dibinātājiem, lai nodrošinātu, ka vairāk nekā 200 000 Latvijas skolēni katrā mācību semestrī varētu iepazīt Latvijas kultūras un mākslas norises.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Programmā “Latvijas skolas soma” finanšu līdzekļus proporcionāli skolēnu skaitam saņem izglītības iestāžu dibinātāji – pašvaldības, ministrijas, biedrības, nodibinājumi un uzņēmumi, kas īsteno pamata un vidējās vispārējas un profesionālās, t. sk. speciālās izglītības programmas. Sadalot finansējumu, tiek ņemts vērā skolēnu skaits 2021. gada septembrī un lietots Ministru kabineta noteikumos norādītais reizinātājs. Tā kā šogad programmai piešķirtais finansējums ir 2,5 miljoni eiro (iepriekš 3,5 miljoni eiro gadā), reizinātājs pirmajā pusgadā ir 6 eiro, otrajā pusgadā – 4 eiro. Nākamajos gados programmas finansējums atkal plānots 3,5 miljonu eiro apmērā.

Programmas saturu veido daudzveidīgas, profesionāli veidotas kultūras norises (mūzikā, teātrī, dejā, cirkā, vizuālajā mākslā, kino, arhitektūrā, dizainā, materiālajā un nemateriālajā kultūras mantojumā, literatūrā un grāmatniecībā), ko piedāvā valsts un pašvaldību, kā arī neatkarīgās kultūras institūcijas un radošie profesionāļi. Kultūras norišu pieredzēšana sniedz skolēniem māksliniecisku baudījumu, raisa pārdomas par personīgi nozīmīgiem un sabiedriski aktuāliem jautājumiem, izklaidē un vienlaikus palīdz paplašināt redzesloku un apgūt mācību saturu. Pateicoties programmai, pieaudzis kultūras norišu piedāvājums bērnu un jauniešu auditorijai un pilnveidojusies šo piedāvājumu kvalitāte.

Valsts finansējums paredzēts, lai segtu kultūras norišu ieejas maksu un biļešu izdevumus, piekļuves maksu digitālajām norisēm, transporta izdevumus, kā arī maksu par kultūras norises pakalpojuma nodrošināšanu (pakalpojuma sniedzēja personāla atlīdzība, tai skaitā autoratlīdzība, tehniskās un transporta izmaksas).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aizvadītajā mācību semestrī īpaši pieprasītas bijušas dziedātāja Mika Abaroniņa un multiinstrumentālistes Artas Abaroniņas, kā arī mūziķu Jāņa Ķirša un Rūtas Dūdumas-Ķirses veidotās koncertlekcijas, teātru piedāvātie izrāžu ieraksti un Latvijas filmas, īpaši komēdija “Tizlenes” un daudzsēriju mākslas filma “Emīlija. Latvijas preses karaliene”. Daudz skolēnu noskatījušies “Liepaja Music” veidoto muzikālo dzīvesstāstu “No Veidenbauma neaizbēgsi”, kuram nesen pievienojies arī videostāsts “Elsbergs – divos naktī…”, kā arī digitāli vai klātienē apmeklējuši dažādas muzejpedagoģiskās programmas. Visas šīs norises skolotāji prasmīgi sasaistījuši ar mācību saturu un audzināšanas darbu kopumā.

“Būtiska loma programmas “Latvijas skolas soma” īstenošanā ir skolu administrācijām, pedagogiem un programmas koordinatoriem, ar kuriem veidojas aizvien ciešāka sadarbība. Pedagogi iegulda lielu darbu, lai no plašā piedāvājuma izvēlētos pēc iespējas daudzveidīgas un vecumposmam atbilstošas kultūras norises, vienlaikus efektīvi izmantojot pieejamo finansējumu. Arī šajā semestrī daudzas kultūras norises jau notikušas un plāni tiek veidoti līdz pat semestra beigām,” ar gandarījumu pauž programmas “Latvijas skolas soma” vadītāja Aija Tūna.

Ministru kabineta noteikumi “Kārtība, kādā aprēķina un piešķir valsts budžeta finansējumu programmas “Latvijas skolas soma” īstenošanai no 2022. gada 1. janvāra līdz 2022. gada 31. decembrim” šeit.

Informāciju sagatavoja: Inga Bika, Programmas “Latvijas skolas soma” eksperte komunikācijas jautājumos

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.