Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Ape svinēs ar vērienu

Foto: aluksniesiem.lv

Svinēt dzīvi! Tāds ir moto Apes pilsētas svētkiem šogad, kad Ape svin savu 95. dzimšanas dienu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nākamās nedēļas nogale Apē būs piepildīta ar kultūras un izklaides pasākumiem, tie visi apmeklētājiem būs bez maksas.

Sola plašu programmu ikviena gaumei

Visi koncerti un balles notiks pilsētas centrā, kur būs uzcelta liela skatuve, pie tās norisināsies vēl citi pasākumi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Apes pilsētas svētki “Svinēt dzīvi” piedāvā plašu un daudzveidīgu programmu, lai ikviens varētu atrast kaut ko atbilstošu savām interesēm un priekam. Aicinām visus pilsētas iedzīvotājus un viesus ierasties pasākumos, lai kopā svinētu dzīvi un baudītu svētku noskaņu,” teic Zane Ērgle-Mežule, Smiltenes novada Kultūras un tūrisma pārvaldes mārketinga un komunikācijas speciāliste.

Apes miestam pilsētas tiesības tika piešķirtas 1928. gada 11. februārī.

“Jau no februāra katrs notikums, lielāki vai mazāki svētki, ir kā dāvana mūsu pilsētai,”  “Ziemeļlatvijai” teic Apes tautas nama vadītāja Ilva Sāre.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Aicinājām un joprojām aicinām ikvienu mūsu pilsētas iedzīvotāju un ciemiņu iesaistīties svētku svinēšanā, uzdāvināt Apei kaut ko no sevis un darīt labus darbus mūsu pilsētā, jo labais vairo labo. Paldies par ikvienu labo darbu, ko darām un turpināsim darīt, līdz Apei būs 100,” cer Ilva Sāre.

Apes pilsētas svētki sāksies nākamo piektdien, 25. augustā, pulksten 17 ar aizlūgumu Apes Svētā Mateja luterāņu baznīcā un ar svētku svinīgu atklāšanu pilsētas centrā.

Tur koncertā “Par sapni un mīlestību” pulksten 20 uzstāsies mūziķis Jānis Lūsēns ar pavadošo grupu, dziedātājs Uģis Roze un Apes tautas nama dziedošie kolektīvi un solisti. Pēc  koncerta līdz pulksten trijiem naktī Apes iedzīvotāji un viesi varēs ballēties kopā ar grupu “Zelta Kniede”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

No agra rīta līdz vēlai naktij

Sestdien, 26. augustā, Apes pilsētas svētkus svinēs no agra rīta līdz vēlai naktij.

Jau no pulksten 10 Avotu ielas garumā tirdziņā savas preces piedāvās amatnieki un mājražotāji. Pulksten 19 pilsētas centrā labdarības izsolē “100 labie darbi Apei” (pie skatuves) varēs iegādāties viņu rokdarbus  un gardumus. Saziedotie līdzekļi tiks novirzīti Apes estrādes atjaunošanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

No pulksten 11 pirmsskolas izglītības iestādes “Vāverīte” teritorijā ikviens, kurš vēlas, varēs būt klāt Apes, Trapenes, Gaujienas, Virešu jaundzimušo sveikšanā. Uzstāsies bērnu vokālais ansamblis “Blēņas”. Būs atrakcijas bērniem un citi izklaidējoši pasākumi.

No pulksten 12 līdz 13 Skolas ielā un Ganību ielā varēs vērot Latvijas un Igaunijas retro moto un auto parādi. 

Liels notikums vietējai kopienai būs pulksten 13, kad Skolas ielā 4 svinīgi atklās Apes amatu māju. Ar savām amatu prasmēm un meistarklasēm pieredzē dalīsies kolēģi no citām amatu mājām  Latvijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Visu dienu (no pulksten 11 līdz 17 un no pulksten 20 līdz pusnaktij) būs iespēja izbraukt ar vilcieniņu pa Apes pilsētu, baudot mazpilsētas šarmu. Ieturēt maltīti varēs vietējās mājas kafejnīcās, kuru saimnieki piedāvās arī izklaidi.

Vakara kulminācija sāksies pulksten 20  – “Queen Tessence” un Rihards Saule piedāvās mūzikas baudījumu un atmiņas par slaveno mūzikas grupu “Queen”. Svētku ballē no pulksten 22 līdz 4 spēlēs grupa “Džentlmeņu špagats”.

Dienā varēs arī apskatīt izstādes Apes amatu mājā un Apes tautas namā, vērot Zemessardzes 31. kājnieku bataljona militārā ekipējuma un tehnikas izstādi un paraugdemonstrējumus Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Apes posteņa pagalmā Dzirnavu ielā 2, kā arī turpat apskatīt jaunāko VUGD tehniku.

Svētdien, 27. augustā, Apē būs kapusvētki – pulksten 12  Meža kapos, pulksten 14 pilsētas kapos.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.