Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Amatu pamet domes priekšsēdētāja vietnieks

Turpmāk Gints Stālmeisters (no labās) veiks tikai Valkas novada pašvaldības izpilddirektora Naura Ozola vietnieka amata pienākumus. Foto: Inga Karpova

29.decembrī notika 2022. gada pēdējā Valkas novada pašvaldības domes sēde, kur, klātesot 13 vietējiem deputātiem, notika novada pašvaldības priekšsēdētāja vietnieka un izpilddirektora vietnieka aizklātas vēlēšanas ar vēlēšanu biļeteniem. Deputāte Sandra Pilskalne sēdē nepiedalījās slimības dēļ, bet Jānis Anže sēdē piedalījās attālināti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Deputātu balsu saskaitīšanai izveidoja vēlēšanu komisiju trīs pašvaldības darbinieku sastāvā – Ieva Bērziņa, Mārīte Valtiņa un Andra Everte.

No amata aiziet aizņemtības dēļ pamatdarbā

Sēdē novada pašvaldības priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis informē, ka 16. decembrī novada pašvaldība saņēmusi novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieka Vilmāra Vesingi iesniegumu. V. Vesingi saistībā ar aizņemtību pamatdarbā lūdz atbrīvot viņu no pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieka amata, kā arī vienlaikus lūdz atbrīvot no Pašvaldības īpašuma privatizācijas un atsavināšanas komisijas locekļa amata. Deputāti vienbalsīgi nolēma atbalstīt V. Vesingi iesniegumu, taču V. Vesingi turpinās strādāt kā deputāts, kā arī vadīt Attīstības lietu komiteju un strādāt Finanšu, Izglītības, kultūras, sporta, kā arī Sociālo lietu komitejās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Jūtu, ka pēdējos mēnešos man arvien vairāk trūkst laika jēgpilni iesaistīties novada pašvaldības darbā, kā arī detalizēti iedziļināties konkrētos jautājumos, tos izprast un, galvenais, novest lietas līdz galam. Man kā vadītājam jābūt vienmēr klāt. Jāatzīst, ne visi pašvaldībā strādā tā, ka, ja pasaku, kaut kam ir jāmainās, un tas uzreiz arī tā notiks. Diemžēl nenotiek. Ir jāseko līdzi darbam, jāveic pārbaudes. Tas ir pierādījies daudzos gadījumos, ka kaut ko iesāku, lūdzu kādam kaut ko izdarīt, bet konstatēju, ka rezultāta nav. Uzskatu, ka priekšsēdētāja vietnieka amatā jābūt tam, kurš jēgpilni var iesaistīties šajā darbā un reāli radīt pievienoto vērtību. Tam noteikti nav jābūt tikai ķeksīša pēc vai lai būtu formāli. Šis amats ir domāts tam, lai reāli strādātu. Strādājot šajā amatā, salīdzinot ar pārējiem deputātiem, man bija noteikta lielāka stundas likme deputāta atlīdzībai 2022. gadā. Šajā amatā nesaņēmu darba algu,” skaidro V. Vesingi. Viņš piebilst, ka pamatdarbs viņam ir saistīts ar informācijas tehnoloģijām, kur veic sistēmu analītiķa amata pienākumus. 

Sēdes darba kārtībā tika ierosināts izskatīt arī jautājumu par jaunā novada pašvaldības priekšsēdētāja vietnieka vēlēšanām. V. A. Krauklis kā pozīcijas līderis šim amatam ierosināja ievēlēt Undu Ozoliņu. Viņu 2021. gada 5. jūnijā notikušajās pašvaldību vēlēšanās ievēlēja no apvienotā saraksta Vidzemes partija/“Latvijas attīstībai”. Savukārt opozīcijas deputāts Juris Žurovičs ierosināja šim amatam virzīt Agni Birkavu. Abi pašvaldības vēlēšanās ievēlēti no saraksta Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!” – “Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”.

Saskaitot deputātu balsis, par U. Ozoliņu bija astoņi deputāti, bet par A. Birkavu – seši.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vienbalsīgi ievēl izpilddirektora vietnieku

Kopš decembra sākuma novada pašvaldības izpilddirektora amata pienākumus veic Nauris Ozols. Pirms tam šo amatu ieņēma Ainārs Zābers, bet viņa vietnieka pienākumus veica novada pašvaldības Pilsētas teritorijas apsaimniekošanas nodaļas vadītājs Gints Stālmeisters. Novada pašvaldība bija saņēmusi viņa iesniegumu ar lūgumu ievēlēt izpilddirektora vietnieka  amatā. Arī N. Ozols atzina, ka līdzšinējā sadarbība bijusi auglīga, tāpēc aicināja deputātus atbalstīt G. Stālmeistera kandidatūru. Deputāti vienbalsīgi to arī apliecināja ar vēlēšanu biļeteniem.

Pēc sēdes “Ziemeļlatvija” interesējās, kurš turpmāk vadīs Pilsētas teritorijas apsaimniekošanas nodaļu, G. Stālmeisters prognozēja, ka tiks izsludināts konkurss uz šo amatu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.