Aizvadīta Smiltenes novada volejbola čempionāta pirmā kārta

Sestdien, 11. decembrī, Variņos  notika  Smiltenes novada čempionāta 6:6 volejbolā sievietēm pirmā kārta, kurā piedalījās sešas komandas.

Sacensību pirmā kārta vienlaicīgi bija arī Smiltenes novada kausa izcīņa un komandām motivācijas cīņā par kausu netrūka.

Pirms sacensībām notika 2020. gada volejbola čempionāta apbalvošana.

Salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem ir notikusi spēlētāju rotācija komandās. Tā, piemēram, Variņu komandas spēlētāja Sanija Reičela Feldmane ir pievienojusies Smiltenes komandai.   Variņu spēlētāja Evelīna Vonda spēlēja jaunizveidotajā komandā “M.I.X.”, kurā spēlē arī Grundzāles, Virešu un Vidagas labākās spēlētājas.

Bijusī Apes vidusskolas spēlētāja Alīna Zīle ir papildinājusi Smiltenes vidusskolas komandu. Vēl viena Apes vidusskolas spēlētāja Enija Paleja spēlēja jaunizveidotajā komandā “M.I.X.”.

Neskatoties uz rotāciju komandās un uz jaunizveidotās komandas “M.I.X.” ambīcijām, šoreiz labāko trijniekā izmaiņas nenotika.  Pirmās kārtas uzvarētāja godā komanda Ape ( Kristiāna Oto , Ilze Latika, Madara Vorfolomejeva, Laura Jaunzeme, Sanija Ozoliņa, Dina Vītola, Aleksandra Šabanova, Dana Dzilna), otrajā vietā Smiltene (Zanda Beitika , Elza Gruzdiņa, Una Kalnīte, Linda Puriņa, Hanna Gabriela Ziemiņa, Sanija Reičela Feldmane, Alise Aigare, Mairita Rakstiņa, Kristīne Miezīte, Laura Rubene), trešajā vietā komanda “Lēdijas” (Zane Cīrule, Liene Cīrule, Guntra Cera, Arta Klapare, Sintija Ģēģere, Līga Osma).

Kā jau volejbolā pienākas, sets tika spēlēts līdz 25 punktiem. Lai uzvarētu spēlē, bija jāuzvar divi seti, katra komanda aizvadīja piecas spēles. Vissīvākā izrādījās spēļu ceturtā kārta, kurā abās spēlēs nācās spēlēt trīs setus.  Spēlē starp Smiltenes un Apes komandām pirmais sets noslēdzās ar rezultātu 28:26 par labu Smiltenei. Nākošajos setos un visā spēlē pārākas bija Apes volejbolistes – 25:14 un 15:6.  Spēlē starp Smiltenes BJSS un “M.I.X.” pirmo setu 25:12 uzvarēja sporta skolas meitenes, savukārt nākošajos setos pārākas bija “M.I.X.” komandas spēlētājas – 25:22 un 15:11.

Ar interesi tika gaidīta spēle starp “Lēdijām” un “M.I.X.”, jo komanda “M.I.X.” potenciāli ir tā komanda, kas varētu izstumt “Lēdijas” no godalgoto trijnieka. Šoreiz vēl komanda nebija tik labi saspēlējusies, lai “Lēdijām” sagādātu galvassāpes. Rezultāts pa setiem – 25:22 un 25:10 par labu “Lēdijām”.   Kad vietu secība bija jau noskaidrota, komanda “M.I.X.” “zobus tomēr parādīja” pēdējā spēlē pret Smiltenes komandu, uzvarot spēles otro setu 25:21, un liekot smiltenietēm panervozēt arī spēles trešajā setā – 14:16.

Prieks arī par Smiltenes BJSS un Smiltenes vidusskolas meiteņu profesionālo pieeju spēlēm,   neviens punkts viņu pretspēlētājām viegli nenācās, aizsardzībā komandas darbojās lieliski. Turnīra gaitā uzlabojot darbību uzbrukumā, šīm komandām ir iespēja tikt pie vairāk punktiem.

Informāciju un foto sagatavoja: Māris Stabiņš, sacensību galvenais tiesnesis