Aizvadīta Smiltenes novada čempionāta volejbolā sievietēm noslēdzošā kārta

Sestdien, 26.martā, Smiltenes sporta hallē notika Smiltenes novada čempionāta volejbolā sievietēm 6:6 piektā kārta, kurā piedalījās sešas komandas.

Tā kā Apes komanda šoreiz nevarēja ierasties sastāvā, kas bija sacensību pieteikumā, tika pieteikta jauna komanda – Apes “Vaidava”.

Pirmā sīvā spēkošanās notika dienas otrajā kārtā, kur pirmajā setā “Lēdijas” seta galotnē ar 24:26 piekāpās Smiltenes komandai.  Tāds pats rezultāts arī dienas piektajā kārtā kur pirmā seta galotnē Smiltene piekāpās Apes “Vaidavai” 24:26.

Tā pamazām turnīrs tuvojās izskaņai un sacensību organizatori jau sāka kārtot uz galda kopvērtējuma kausus un medaļas, kad sāka risināties visa šī turnīra sīvākās un aizraujošākās spēles. Vispirms Smiltenes BJSS pirmajā setā izdevās uzvarēt Apes “Vaidavu” 25:22. Arī otrajā un trešajā setos cīņa bija ne mazāk sīva, kur uzvarēja Apes “Vaidava” komanda – 25:23 un 15:11.

Uz otra laukuma “M.I.X.” negrasījās dāvāt punktus “Lēdijām”. Pēc zaudētā pirmā seta 23:25, “M.I.X.” spēja uzvarēt otro setu – 26:24. Spēles trešajā setā pie rezultāta 13:7 par labu “Lēdijām”, kad visi jau bija noticējuši, ka šajā spēlē uzvarēs “Lēdijas” , “M.I.X.” spēja atrast spēkus un emocijas, lai skaistu un ilgu izspēļu bagātā seta galotnē izrautu uzvaru ar 15:13.  Tā nu sanāca, ka visa turnīra “saldais ēdiens” tika atstāts tieši uz pēdējo spēli, un pēdējo setu varēja noskatīties visas pārējās komandas, jo spēles uz pirmā laukuma jau bija beigušās.

Vietu secība piektajā kārtā: 1.vieta – Apes “Vaidava”, 2. – Smiltene, 3. – “Lēdijas”, 4. – Smiltenes BJSS, 5. – “M.I.X.”, 6. – Grundzāle.

Savukārt, turnīra kopvērtējumā vietu secība šāda: 1.vieta – Ape , 2. – Smiltene, 3. – “Lēdijas”, 4. – “M.I.X.”, 5. – Smiltenes BJSS, 6. – Grundzāle.

Kā sacensību galvenais tiesnesis uzskatu, ka šī turnīra galvenais ieguvums bija tieši komandas “M.I.X.” izveidošana, kas tika izveidota apvienojot spēlētājas no Grundzāles , Variņiem , Virešiem un Vidagas. Šīs spēlētājas jau bija piedalījušās arī citus gadus Smiltenes novada čempionātā, spēlējot komandu Apes vidusskola , Grundzāle, Grundzāles pamatskola,  Variņi un Melnās sastāvos. Šis noteikti nebija tas variants, kad pilsētas komanda sapulcina visus labākos apkārtnes spēlētājus un pārējām komandām atliek tikai sadalīt vietas, kas ir zemākas par pirmo, jeb vispār komandu neveidot. Turnīram ir jābūt tādam, lai pirms tā nebūtu iespējams prognozēt turnīra uzvarētāju, tad par čempionātu būs liela līdzjutēju interese.  Tā kā drīz sāksies vīriešu volejbola čempionāts, šis rakstītais attiecas vairāk uz vīriešu čempionātu.

Čempionātā vērtīgu pieredzi guva arī Smiltenes BJSS un Grundzāles pamatskolas jaunās spēlētājas.

Uz nākošo čempionātu ir vērts padomāt par volejbola tiesnešu semināru pirms turnīra, jo spēles, lai komandām nebūtu jāmaksā dalības maksa, tiesā no spēlēm brīvās komandas spēlētājas un komandu pārstāvji, kam ir dažāda volejbola tiesāšanas pieredze un kvalifikācija.

Turnīra kopvērtējums pēc piecām kārtām. (ieskaitē 3 labākās kārtas)