Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Aicina valcēnieniešus savas nolietotās un nevajadzīgās mantas neatstāt pie baznīcas durvīm

Lai atbrīvotos no sev nevajadzīgām vecām un nolietotām mantām, nereti cilvēki maisus aizved un noliek pie Valkas – Lugažu baznīcas durvīm. Draudze lūdz to nedarīt. Foto: Inga Karpova

Latvijas evaņģēliski luteriskās baznīcas Valkas – Lugažu draudzes mācītājs Andris Reiters vērsies pie valcēniešiem ar lūgumu savas lietotās un nevajadzīgās mantas nevest un neatstāt pie dievnama durvīm.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aizvadītajās brīvdienās A. Reiters ar šo aicinājumu vērsies sociālajos tīklos: “Varbūt kādam vēl noderēs? Padomājiet, ja jau jūsu radinieku, paziņu lokā nevienam tās nav bijušas vajadzīgas, tad arī, visticamāk, nevienam no draudzes tās nevajadzēs. Mūsu draudzē nav ne drēbju kameras, ne arī citu mantu apmaiņas komitejas. Iztēlojieties savas izjūtas, ieraugot šādus maisus pie savas mājas durvīm! Es pieļauju, ka nodomi bijuši labi.”

Mācītājs skaidro, ka patiess ziedojums ir tāds, ka cilvēki dalās ar to, kas pašam ir vajadzīgs un noderīgs. Ja tiek atdots tas, kas pašiem lieks, tad tā ir atbrīvošanās no traucējošām grabažām, nevis ziedojums. Turklāt draudzei ir jādomā, ko ar šīm mantām darīt tālāk, jo arī to utilizēšana maksā naudu.

Savā aicinājumā A. Reiters norāda, ka šādi gadījumi nav pirmo reizi, pērn vismaz piecas reizes pie baznīcas durvīm atstāti nevajadzīgu mantu kalni. Šogad tas ir atkal atsācies.

“Gadījumā, ja pamaniet kādu liekam maisus pie baznīcas durvīm, lūdziet to nedarīt. Tā jūs palīdzēsit draudzei. Ja aicinājumu lasa tas, kurš atstājis šos maisus, lūdzu brauciet tiem pakaļ un vediet prom. Baznīcas durvis ir novērošanas kameru redzeslokā,” brīdina A. Reiters.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.