Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Aicina uz pastaigu muzejā Mēru muižā

FOTO: Sandra Pētersone

Tuvojoties ziemai, Smiltenes novadpētniecības muzejs Mēru muižā atkal gaidīs apmeklētājus uz publisko ekskursiju “Pastaiga muzejā”. Tā notiks sestdien, 25. novembrī, pulksten 12.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ekskursijā varēs iepazīt Mēru muižas ēku, noklausīties stāstus par tās agrāko un vēlāko vēsturi, būves sākotnējo plānojumu un interjeriem, bet muzeja ekspozīcijās – aplūkot muzeja krājumā esošās senlietas: darbarīkus, daiļamatniecības darinājumus, apģērbu, arī mūzikas instrumentus, mēbeles un lietas no pirmskara interjera.

Ekskursijas piedāvājumā ir tādas tēmas kā Mēru muiža cauri laikiem un laikmetiem, vecmāmiņas pūra lādes dārgumi no Smiltenes novadpētniecības muzeja krātuvēm, pa kādai senai ārstniecības receptei no 18. gadsimta un redzes pārbaude ar lasīšanu, senās skolas stāsti, meža leģendas, sarunas par arhitektūru, mākslu, vēsturi un apgaismības idejām (kā 18. gadsimtā, tā tagad) pie kafijas vai tējas tases vai tāpat vien.

“Meža leģendas” ir izstāžu cikls, ko piedāvā Smiltenes novadpētniecības muzejs. 25. novembrī varēs apskatīt smiltenietes Ingas Zaļkalnes fotogrāfiju izstādi “Mežs fotogrāfijās”, Dabas aizsardzības pārvaldes darbinieces Daigas Segliņas zīmējumus akvareļu tehnikā un izstādi “Kronis Meža fejai” – 25 kroņus, ko darinājusi “Kroņu darbnīcas” no Rīgas, informē Vita Blate, Smiltenes novadpētniecības muzeja izglītojošā darba un darba ar apmeklētājiem vadītāja.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.