Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Aicina skolotājus pieteikties projekta “Mākslinieks ir klātesošs – laikmetīgās mākslas rezidences skolās” tiešsaistes nodarbību ciklam

Atklāšanas pasākuma darbnīcas kopā ar māksliniekiem. Foto: Kristīne Madjare

Ar Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) grantu atbalstu Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs kopā ar Norvēģijas mākslinieku kolektīvu TENTHAUS šī gada novembrī uzsāka projektu “Mākslinieks ir klātesošs – laikmetīgās mākslas rezidences skolās”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Projekta laikā paredzēts arī izstrādāt metodisko materiālu skolotājiem par to, kā ieviest laikmetīgās mākslas saturu savās stundās. Metodisko materiālu paredzēts izstrādāt ciešā sadarbībā ar skolotājiem, māksliniekiem un skolēniem. Aicinām skolotājus, kuri vēlas iesaistīties metodiskā materiāla izstrādē uz atvērto iepazīšanās nodarbību tiešsaistē 21. februārī no plkst. 15:00 līdz 16:30. Iepazīšanās darbnīcas laikā būs iespēja uzzināt par projektu “Mākslinieks ir klātesošs – laikmetīgās mākslas rezidences skolās” un gaidāmo 6 nodarbību ciklu skolotājiem.

Dalība pasākumā ir bezmaksas, taču obligāti jāpiesakās, aizpildot šo anketu. Uz pasākumu īpaši aicināti skolotāji, skolu darbinieki, kultūrizglītības interesenti, kuri savā mācību saturā izmanto vai vēlas ieviest laikmetīgo mākslu un neformālās izglītības metodes. Nodarbības notiks latviešu valodā.

6 darbnīcu ciklā skolotājiem būs iespēja:

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
  • Apmeklēt 6 radošas darbnīcas skolotājiem un citiem izglītotājiem tiešsaistē (7. martā, 21. martā, 4. aprīlī, 18. aprīlī, 9. maijā un klātienes tikšanās maija otrajā pusē LLMC izstādē).
  • Darbnīcās paredzēta arī praktiska darbošanās. Tajās piedalīsies arī vietējie, starptautiskie eksperti (Skola2030, partneri Norvēģijā TENTHAUS u.c.) un projektā iesaistītie  mākslinieki (Kristīne Brīniņa, Vika Eksta, Gundega Evelone, Anda Lāce, Eva Vēvere, Artūrs Punte un Maksims Šenteļevs).
  • Rezultātā skolotāji un citi izglītotāji apgūs radošas metodes, cels savu kvalifikāciju  un piedalīsies metodiskā materiāla izstrādē, kuru vēlāk izmantos skolās visā Latvijā.

Kopš 2013. gada Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs ir sistemātiski strādājis pie izglītības programmu veidošanas bērnu un jauniešu auditorijai savās izstādēs un festivālā  SURVIVAL KIT, radījis ceļvežus, drukātus materiālus, ekskursijas un radošās darbnīcas. 2019. gadā LLMC ar Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas “Latvijas skolas somas” satura radīšana” atbalstu uzsāka projektu “Ar klasi uz meistarklasi!”, kopā ar 11 dažādiem māksliniekiem dodoties uz vairāk kā 30 skolām visā Latvijā, īpašu atsaucību gūstot tieši reģionos, kur laikmetīgā māksla ir tikpat kā nepieejama. Projekta “Mākslinieks ir klātesošs” idejas pamatā ir šajos ceļojumos gūtā pieredze un mākslinieku vēlme ar skolēnu auditoriju veidot ciešākas un ilgtspējīgākas attiecības.

Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs ir nevalstiska organizācija, kas kopš 2000. gada veicina laikmetīgās mākslas procesus Latvijā un ārpus tās, kritiski un radoši domājot par norisēm mūsdienu sabiedrībā. LLMC veido mākslas notikumus un izstādes, pētniecības un izglītības projektus un publicē izdevumus, kuros pievēršas gan aktuālākajiem mākslas un sabiedrības procesiem, iekļaušanai, gan pagātnes norišu pārskatīšanai. LLMC nozīmīga ir sadarbība ar vietējiem un starptautiskiem māksliniekiem un institūcijām, kas atspoguļojas arī tā nomadiskajā darbībā, – izstādes, izglītības programmas un citas norises tiek īstenotas muzejos, skolās, bibliotēkās, tukšās ēkās un pilsētvidē. Viens no šādiem notikumiem ir starptautiskais laikmetīgās mākslas festivāls Survival Kit. LLMC attīsta arī dažādas programmas un projektus, kas popularizē iekļaujošas sabiedrības vērtības un dažādu auditoriju iesaistīšanu.

Projekts “Mākslinieks ir klātesošs – laikmetīgās mākslas rezidences skolās” (Nr.EEZ/2022/2/27) tapis Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta 2014. – 2021. gada perioda programmas “Vietējā attīstība, nabadzības mazināšana un kultūras sadarbība” konkursa “Atbalsts profesionālās mākslas un kultūras produktu radīšanai bērnu un jauniešu auditorijai” ietvaros. Projekta kopējās attiecināmās izmaksas ir 228 713,36 EUR, no kurām 194 406,36 EUR sedz Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta, bet 34 307,00 EUR valsts budžeta līdzfinansējums. Projekta mērķis ir veicināt Latvijas bērnu un jauniešu iesaisti laikmetīgās mākslas procesos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vairāk par projektu šeit.

Informāciju sagatavoja: Terēze Šulca,Latvijas Laikmetīgās mākslas centra komunikācijas vadītāja

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.