Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Aicina pieteikties “Mājas kafejnīcu dienām” Smiltenes novadā

Aicinām pieteikties dalībai Latvijas mēroga pasākumā “Mājas kafejnīcu dienas”, kuras Smiltenes novadā plānotas 20 un 21. augustā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai pieteiktos dalībai mājas kafejnīcu dienās smiltenes novadā, spied ŠEIT! 

Kas ir “Mājas kafejnīcu dienas”?

Tas ir Latvijas mēroga pasākums, kas popularizē reģionālā tūrisma galamērķus, iepazīstina ar novada tradīcijām un piedāvā izbaudīt ēdienus un viesmīlību. Viesiem ir iespēja iepazīt vietējo kopienu, tradīcijas un kultūru caur ēdienu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pasākuma mērķis

Pasākuma mērķis ir saglabāt un atbalstīt ēdināšanas nozari laukos un veicināt vietējo tūrismu – ieinteresēt tūristus iepazīt lauku dzīvi, atbalstīt vietējos uzņēmējus, veicināt vietējās produkcijas noietu. Pasākumā izcelsim lauku ēdinātāju daudzveidību – mājas virtuves, mājražojumu degustāciju vietas, kafejnīcas, krodziņus, pavāru restorānus, piļu un muižu restorānus, ēdiena gatavošanas meistarklases ar pagatavotā ēdiena kopīgu baudīšanu, kā arī vietējo iedzīvotāju mājas un sētas ar vietējiem ēdieniem, izcelsim lauku ēdienu garšu un vērtības: ģimenēs mantotās receptes, sezonalitāti, raksturīgās garšas un smaržas, sātīgumu, pašaudzētos un vietējos produktus.

Kas var piedalīties?

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šajās dienās savas durvis un sētas ikvienam apmeklētājam ver gan esoši ēdināšanas uzņēmumi, gan saimniecības un uzņēmumi, kas ikdienā nesniedz ēdināšanas pakalpojumus, kā arī vietējie iedzīvotāji, kas ikdienā nenodarbojas ar ēdināšanu vai viesu uzņemšanu, bet šajā dienā pārvēršas par kafejnīcām – atver savas mājas un sētas, lai cienātu viesus ar sava novada vai ģimenes īpašajiem ēdieniem.

“Mājas kafejnīcu dienu” kopīgu koordinēšanu veic Latvijas lauku tūrisma asociācija “Lauku ceļotājs” un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA). Abas organizācijas šim pasākuma veic veikt mārketinga aktivitātes, apmācības koordinatoriem un dalībniekiem (mājas kafejnīcu saimniekiem). Par apmācībām un citām mārketinga aktivitātēm informācija sekos.

“Mājas kafejnīcu dienas” rīko Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra sadarbībā ar lauku tūrisma asociāciju Lauku Ceļotājs un reģionālajiem koordinatoriem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tiekamies “Māju kafejnīcu dienās 2022”!

Informāciju sagatavoja: Marta Vika, Smiltenes novada Kultūras un sporta pārvaldes tūrisma jomas vadītāja

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.