Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Aicina diskutēt par Latvijas nākotnes attīstību līdz 2050. gadam

Sākot ar 20. februāri, Valsts kanceleja kopā ar biedrību “Latvijas Lauku forums” un Fondu atvērtai sabiedrībai DOTS 22 vietās Latvijā aicinās iedzīvotājus uz sarunām par Latvijas nākotnes attīstību līdz 2050. gadam. Šāda tikšanās 4. aprīlī norisināsies Apes Amatu mājā, kā arī Launkalnē, kur tikšanās vieta vēl tiks precizēta.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sarunu mērķis ir mudināt uz diskusijām par valsts un sabiedrības nākotni, stiprināt pilsoņu iesaisti lēmumu pieņemšanā, noskaidrot iedzīvotāju viedokļus un pieredzi, kā arī veicināt savstarpēju izpratni un cieņu starp dažādiem cilvēkiem un grupām, saglabājot cilvēcisko saikni un veidojot kopīgu redzējumu. Sarunas notiks, izmantojot “Dialoga apļu” metodi.

Dialoga apļos paustie viedokļi tiks apkopoti un analizēti, un iegūtie rezultāti un secinājumi tiks prezentēti sabiedrībai un publicēti, vēlākais, 2025. gada septembrī. Iegūtie rezultāti tiks izmantoti, veicot sagatavošanās darbus valsts attīstības stratēģisko dokumentu izstrādei.

Lai apmeklētu kādu no dialoga apļiem, iepriekš jāpiesakās, aizpildot elektronisku anketu ej.uz/LatvijasNakotne2050. Vidzemē šādas tikšanās tiek plānotas arī Valmierā, Naukšēnos un Madonā. Vairāk uzzināt un sekot līdzi aktuālajai informācijai par dialoga apļu norisi iespējams Latvijas lauku foruma mājaslapā un Valsts kancelejas mājaslapā.

““Dialoga apļu” metode, kas radusies Somijā, piedāvā drošu un neformālu vidi sarunām, kas vērstas uz uzticēšanās veidošanu un savstarpējās sapratnes veicināšanu. Dialogs ir saruna, kurā tiek mēģināts labāk izprast apspriežamo tematu, citus cilvēkus un savas domas. Dialoga nolūks nav pierunāt, argumentēt vai pārliecināt citus par sava viedokļa pareizību, bet radīt telpu dažādiem uzskatiem un veidot izpratni, balstoties citu teiktajā. Dialogā nav arī mērķa panākt vienprātību – cilvēki dialoga beigās var palikt pie savām domām, bet ir svarīgi, ka rezultātā ir augusi izpratne par citu cilvēku domām un savstarpēja sapratne,” informē Edīte Matuseviča, Valsts kancelejas, Stratēģiskās komunikācijas un koordinācijas departamenta konsultante.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.