Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

6 stratēģijas, kas piesaistīs ārzemju studentus universitātēm

Valdības iniciatīvas un valsts politiskais, ekonomiskais klimats var būtiski ietekmēt starptautisko studentu izvēli par labu konkrētai valstij, taču iniciatīvu var izvērst universitātes, lai sevi pozitīvi reklamētu starptautiskiem studentiem. Šajā rakstā izglītības konsultanti studentiem no ārzemēm “Education Bridge” izceļ dažas efektīvas stratēģijas kā universitātēm piesaistīt jaunus ārvalstu studentus.

Izstāsti stāstu

Izmanto studentu stāstus, lai uzsvērtu priekšrocības, ko universitāte sniedz starptautiskam studentam. Izveido video atsauksmes un mājas lapas saturu, piemēram, blogu, koncentrējoties uz to, kāpēc studenti pieņēma lēmumu studēt konkrētajā universitātē, un pozitīvo ietekmi, ko tā ir atstājusi uz viņu dzīvi. Mudini viņus runāt par savas pieredzes detaļām, nevis tikai rožainajām niansēm. Tādā veidā potenciālie starptautiskie studenti varēs redzēt, kā kāds cits iekļaujas vidē un iespējams identificēsies ar šo studentu.

Potenciālo starptautisko studentu informēšana par universitātes atrašanās vietu ir tikpat svarīga kā studentu stāstu iztirzāšana. Daži kandidāti, iespējams, nekad iepriekš nav apmeklējuši Latviju un, iespējams, to neapmeklēs arī pirms uzņemšanas, tāpēc informējiet par kultūru un paražām, vietām, kas jāapmeklē, naktsmītņu cenām — saraksts ir bezgalīgs.

Izceliet programas funkcijas

Ārzemju studentiem mūsdienās ir daudz iespēju no kurām izvēlēties, jo īpaši tagad, kad ir pieejami tiešsaistes moduļi un zemu izmaksu alternatīvas. Tas veicina nepieciešamību universitātēm precīzi noteikt savu vērtību piedāvājumu, lai formulētu, kas padara par viņus par labāko variantu mērķu sasniegšanai.

Piemērs ir slavenā Ņujorkas universitāti. “NYU Stern Business School” ir slavena biznesa skola ar izcilu reputāciju, taču to patiesi unikālu padara tās koncentrēšanās uz sociālo ietekmi. “Sociālās ietekmes mācību programma” ļauj studentiem pārbaudīt savu pieeju profesionālajai ētikai un sociālajai atbildībai.

Demonstrējiet globālas idejas

Starptautiskā ietekme ietver rakstu publicēšana ārvalstu izdevumos un universitātes pārstāvju uzstāšanos stratēģiskos pasākumos. Universitātes prezidents vai pasniedzēji, kas ir saistīti, piemēram, ar pētniecību, var uzstāties nozares pasākumos, kas piesaistītu interesentus reģistrēties programmās. Zinot, ka universitātes pārstāvim globālas problēmas rūp, atstās pozitīvu iespaidu uz potenciālajiem studentiem.

Viegli pieejama informācija par finansiālo palīdzību

Galvenais iemesls starptautisko studentu samazinājumam ir valsts finansējuma trūkums. Finansējuma iespējas vajadzētu iekļaut universitātes mājas lapā, pretējā gadījumā varat palaist garām lieliskus studentus, kuriem nav resursu, lai pašiem atrastu alternatīvu finansējumu. Padariet šo informāciju atrodamu un ļaujiet jaunajiem studentiem justies pārliecinātiem par savām iespējām saņemt atbilstošas stipendijas, dotācijas vai aizdevumu.

Sadarbība ar uzņēmumiem

Viens no iemesliem, kāpēc studenti izvēlas studēt ārzemēs, ir tas, ka pieredze pavērs labākas karjeras iespējas, tāpēc prakses un darba-studiju programmas ir pievilcīgas.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.