Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

5 priekšrocības moduļu mājas iegādei

Lai gan moduļu mājas ir bijušas nekustamā īpašuma tirgū kopš 60. gadiem, tās tikai nesen ir ieguvušas popularitāti topošo māju īpašnieku vidū. Pēc “Fortune Business Insights” pētījuma par moduļu māju popularitāti konstatēts, ka ASV gandrīz 22 miljoni cilvēku pašlaik dzīvo moduļu mājās un tas ir pamatota iemesla dēļ. Moduļu ēku projekti ir lētāki, un to pabeigšana prasa par 30 līdz 50% mazāk laika nekā tradicionālās konstrukcijas. Turklāt tie ir draudzīgi videi un ir lieliska izvēle tiem, kas dzīvo attālos reģionos. Koka karkasu moduļu māju uzņēmums www.koka.lv šajā rakstā iepazīstina ar piecām  priekšrocībām, iegādājoties moduļu māju.

Kas ir moduļu māja?

Moduļu mājas tiek iepriekš uzceltas rūpnīcā un pēc tam novietotas uz pamatiem. Līdz ar to ir mazāk kavējumu slikto laikapstākļu un citu neparedzētu notikumu dēļ. Būvniecībā izmantotie materiāli ir izturīgi un var kalpot visu mūžu. Viena no galvenajām moduļu māju priekšrocībām ir to zemā cena.

Mājas var kombinēt pēc vēlmēm un tās iespējams savstarpēji savienot. Katra māja var būt cita izmēra, ar logiem vienā, abās pusēs vai nevienā. Tāpat varat izvēlēties nojumes nelikt vispār, likt tikai vienā pusē vai abās. Iespējams izveidot starpsienas un sadalīt telpu mazākās istabiņās.

1. Ātri var ievākties

Moduļu konstrukcijas izveidei nepieciešams līdz pat 50% mazāk laika nekā jaunas mājas būvniecībai. Tā kā būvniecības process notiek iekštelpās, lietus vai sniega dēļ nav kavēšanās.

Pārcelties uz savu jauno māju var jau pēc mēneša. Ja izvēlies nelielu māju, būvniecības process var ilgt mazāk nekā mēnesi.

2. Dabai draudzīgāk

Būvniecības un nojaukšanas materiāli 2018. gadā radīja aptuveni 600 miljonus tonnu gružu. Moduļu būvniecība rada ievērojami mazāk atkritumu nekā tradicionālās būvniecības metodes. Materiāli, ko izmanto moduļu mājām, tiek glabāti rūpnīcās. Tā rezultātā maz ticams, ka tie tiks nozagti vai sabojāti. Turklāt ražotāji pārpalikumus bieži pārstrādā vai izmanto atkārtoti. Ņem vērā arī to, ka daudzas mūsdienās celtās moduļu mājas ir energoefektīvas. Tas var vēl vairāk veicināt centienus aizsargāt vidi. Arī komunālie maksājumi būs mazāki.

3. Iespējams eksperimentēt ar dizainu

Moduļu mājas piedāvā lielāku elastību dizaina ziņā nekā tradicionālās mājas. Lielākā daļa būvniecības uzņēmumu nodarbina inženierus un arhitektus, kuri izmanto sarežģītu programmatūru, lai izstrādātu vajadzībām atbilstošu dizainu. Atkarībā no klienta vēlmēm var izvēlēties daļēji atvērtus moduļus, četrpusīgus moduļus un visu, kas atrodas starp tiem. Ražotāji var uzbūvēt moduļu mājas ar koka un stikla konstrukcijām, daudzģimeņu mājas, vasaras mājas, ofisu, pirti vai pat restorānu.

4. Paaugstināta izturība

Šīs konstrukcijas atbilst augstākajiem kvalitātes un drošības standartiem, ko nosaka regulējošās institūcijas. Tie ir izturīgi pret mitrumu, aukstumu un stipriem vējiem.

Moduļi ir izstrādāti tā, lai izturētu piegādes un uzstādīšanas prasības, tāpēc tās mēdz būt izturīgākas par tradicionālajiem celtniecības materiāliem.

5. Ideāli piemērotas ārpus pilsētām

Moduļu konstrukcija ir populāra izvēle tiem, kas dzīvo ārpus pilsēts. Tās arī piemērotas ikvienam, kurš vēlas brīvdienu māju. Ja dzīvojat attālā vietā, var būt grūti atrast kādu, kas vēlas pavadīt mēnešus jūsu atrašanās vietā. Izmantojot moduļu māju, nav jāuztraucas par šīm problēmām.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.